Dziś: | Wydanie z 19 sierpnia 2008 Aktualny nr: 697

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Forum Rzeczy: Spędziłeś ciekawie wakacje? Podziel się wspomnieniami.
Aby w nietuzinkowy sposób przeżyć choćby kilka dni, nie zawsze trzeba wielkich pieniędzy. Liczy się raczej pomysł, odwaga, konsekwencja. Czekamy na Państwa wakacyjne opowieści Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Matka kontra synowie
Z miesiąca na miesiąc narasta konflikt w rodzinie Kozupów z Biadek. Matka dwóch dorosłych synów twierdzi, że ci znęcają się nad nią psychicznie i fizycznie. Bracia twierdzą inaczej, sugerując, iż to ona utrudnia im życie.
[wiecej]

Bestialstwo wobec zwierząt
Kilka martwych kaczek oraz mnóstwo odpadów. Tak wygląda krajobraz po tegorocznym festiwalu folkowym. Kilka dni po imprezie wokół molo wciąż dryfowały puste puszki oraz – co gorsze – martwe kaczki.
[wiecej]

Drogi naznaczone krzyżami
W zeszłym roku na polskich szlakach komunikacyjnych doszło do 49 643 wypadków, w których zginęło ponad 5,5 tys. osób, a ponad 63 tys. zostało rannych. Oznacza to dziesięć istnień na sto wypadków drogowych, co daje trzykrotnie większy wskaźnik niż średnia europejska.
[wiecej]

Czterdzieści lat i żadnych strat
Spółdzielnia Rzemieślnicza Ogólnobranżowa jest jedną z większych organizacji spółdzielczych na terenie naszego powiatu i aktywnym elementem lokalnej wolnorynkowej gospodarki.
[wiecej]

Wizytówka miasta
Trwają prace przy nowej fontannie, rozpoczęto porządkowanie parku, odnawiany jest budynek Urzędu Miejskiego. Kończy się przebudowa ul. Ostrowskiej, trwają prace na al. Powstańców Wlkp. Można powiedzieć, że w Krotoszynie w bieżącym roku zainwestowano niemało, by poprawić estetykę miasta. Już wkrótce okazały Plac Jana Pawła II może stać się zaczątkiem najbardziej zadbanej części miasta.
[wiecej]

Czy Jawnik zostanie wreszcie ujarzmiony?
Przez nasze miasto przepływa ciek zwany Jawnikiem. Jego istnienia doświadczają często mieszkańcy najniżej położonych rejonów. Dzieje się tak zwłaszcza podczas letnich burz. Dlatego urzędnicy miejscy pracują nad wdrożeniem nowej inwestycji, mającej na celu modernizację dotychczasowego systemu zagospodarowania wód opadowych.
[wiecej]

Po nowej Ostrowskiej jeżdżą zbyt szybko!
Nowo wyremontowana ul. Ostrowska jest jedną z ładniejszych dróg w Krotoszynie. Zdaniem jej mieszkańców jest także rajem dla piratów drogowych. W miniony weekend pijany kierowca staranował barierki oddzielające jezdnię od chodnika. Choć wszystko wskazuje na to, że był to przypadek incydentalny, mieszkańcy czują się zaniepokojeni.
[wiecej]

Jedni zaśmiecają lasy, inni mają z tym wielki problem
Od września tego roku według komendanta Straży Miejskiej, strażnicy będą sprawdzać posiadanie pojemników na nieczystości stałe i czy mieszkańcy domostw na terenie całej gminy mają aktualne umowy na ich wywóz.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w odpowiedzialności, która jak bumerang powraca w naszych publikacjach.
[wiecej]