Dziś: | Wydanie z 26 sierpnia 2008 Aktualny nr: 698

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Masakra w lesie
W piątkowy wieczór na jednej z bocznych dróg w okolicach Zdun zginęło dwóch młodych ludzi. Peugot 206 uderzył w drzewo dachem z taką siłą, że pasażer samochodu zginął na miejscu. Kierowca zmarł w szpitalu w niedzielę.
[wiecej]

Zawalił się stary dom na alejach
W piątkowy wieczór doszło w Krotoszynie do katastrofy budowlanej. Zawalił się szczyt jednego z budynków w alejach Powstańców Wielkopolskich. Na szczęście nikt nie został ranny, jednak z krotoszyńskiego krajobrazu prawdopodobnie zniknie jeden z najstarszych domów, którego rozbiórkę nakazał inspektor budowlany.
[wiecej]

Czy lokatorzy zostaną bez wody?
XIX-wieczna kamienica wybudowana przez księcia Thurn und Taxis jest w fatalnym stanie technicznym. Mieszkająca tam obecnie rodzina odrzuca propozycje nowego lokum. Właścicielka budynku drży o ich życie i czeka na moment rozpoczęcia generalnego remontu domu.
[wiecej]

Kasztanowce umierają, ochrona środowiska nie dała kasy
Krotoszyn jest miastem, w którym nigdy nie brakowało zieleni. Maj od zawsze kojarzy się z maturami i kasztanami, które kwitną w tym czasie. W pozostałych miesiącach drzewa te również dodają miastu wyjątkowego uroku. Pod znakiem zapytania stoi jednak to, jak będzie w przyszłym roku, bowiem kasztanowce zaatakował szkodnik.
[wiecej]

Nie ukarzą dyrektora dwa razy
Radni powiatowi, choć uznali, że skarga na uchybienia w pracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie jest zasadna, odstąpili od ukarania dyrektora placówki, ponieważ uczynił to już Zarząd Powiatu. Sprawa dotyczy niedopuszczenia tegorocznej maturzystki do egzaminu rozszerzonego z geografii.
[wiecej]

Szkoła – problem dla rodziców
Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Rodzice zastanawiają się, jak podołać wydatkom związanym z edukacją swych pociech. Największy problem mają oczywiście rodziny wielodzietne i nie najlepiej usytuowane. Na jaką pomoc mogą liczyć? Czy będzie ona wystarczająca?
[wiecej]

Będą pieniądze dla szpitala z budżetu państwa
Szpital powiatowy w Krotoszynie znalazł się na liście 208 publicznych placówek medycznych, które zostaną dofinansowane z ministerstwa zdrowia. Będzie wnioskował o półtora miliona złotych, ale nie wiadomo, czy dostanie aż tyle.
[wiecej]

Święto naszego pułku
Kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej zostanie przypomniana inaczej niż dotychczas. 30 i 31 sierpnia odbędzie się w Krotoszynie widowisko historyczne Święto 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w szkołach specjalnych.
[wiecej]