Dziś: | Wydanie z 2 września 2008 Aktualny nr: 699

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Zapili się na śmierć?
Tragiczny zbieg okoliczności w Kobylinie. Dwóch samotnych ludzi zmarło w jednym tygodniu. Ich ciała znaleziono po kilku dniach we własnych mieszkaniach. Oficjalnie zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. Wiadomo, że obaj nadużywali alkoholu.
[wiecej]

Odebrał sobie życie z braku miłości?
20 sierpnia w lesie przy jednej z wiosek nieopodal Kobylina znaleziono wisielca.
[wiecej]

Dlaczego giną na drogach?
Dziewięć osób w roku 2006, pięć w kolejnych dwunastu miesiącach oraz siedem w bieżącym roku. To tragiczny bilans śmiertelnych wypadków na drogach powiatu krotoszyńskiego. Wiele z tych osób było ludźmi bardzo młodymi. Czy w jakikolwiek sposób można zapobiec takim tragediom?
[wiecej]

Pytanie do przedsiębiorców
Trzeba zapytać naszych przedsiębiorców, czemu nic się dzieje, dlaczego nie podjęli wyzwania – odpowiada burmistrz Julian Jokś na pytanie o to, co z zapowiadaną współpracą gospodarczą pomiędzy Krotoszynem a gminą Bucak z Turcji. Na razie bowiem budowanie relacji ma wymiar wyłącznie społeczno-kulturalny.
[wiecej]

Dzięki pracy czują się potrzebni
Krotoszyńska spółdzielnia inwalidów Jutrzenka jest jednym z największych zakładów pracy chronionej w okolicy i jednocześnie jednym z ważniejszych pracodawców w regionie.
[wiecej]

Wizyta wicemarszałka od unijnych funduszy
W ubiegłą środę Krotoszyn odwiedził wicemarszałek województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak. Na spotkaniu z samorządowcami przyznał, że nie wiadomo dokładnie, kiedy zostanie uruchomiony nabór wniosków w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
[wiecej]

Zwycięska potyczka 56 Pułku Piechoty Wlkp.
Pole spowite dymami wybuchów, ogłuszający odgłos artylerii polowej, komendy dowodzących, okrzyki idących na bagnety, jęki rannych, warkot silników pojazdów pancernych i motocykli – to wszystko obrazy z krotoszyńskiej inscenizacji bitwy z września 1939 roku.
[wiecej]

Ławki tylko dla Pigmejów?
Chodząc po Krotoszynie można zauważyć ławki. Każda z nich jest inna. Na samym rynku są metalowe, kute i przy okazji wygodne. W parku miejskim mamy do czynienia z istną mieszanką – są stare, wysokie i nadgryzione przez czas. Są też zupełnie nowe, nisko osadzone.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w mundurkach.

[wiecej]