Dziś: | Wydanie z 9 września 2008 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Urzędnicy sprawy komentować nie chcą
Jak pisaliśmy, dobiega końca prokuratorskie postępowanie wobec petenta krotoszyńskiego starostwa podejrzanego o rzekomą napaść na urzędnika. O sprawie tej poinformowaliśmy po raz pierwszy w RK z 1 lipca br.
[wiecej]

Wyznanie bezdomnego
- Teraz chcę to zmienić. Mam misję. Muszę pomóc ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji jak ja, którzy stracili wszystko głównie z własnej winy. Pozostało mi niewiele czasu. - to słowa 53-letniego bezdomnego krotoszynianina.
[wiecej]

Spółdzielcy świętowali hucznie
5 września w restauracji Pod Szyszkami obchodzono 60-lecie Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Huczna uroczystość zgromadziła zasłużonych i głównie starszych spółdzielców.
[wiecej]

Komuno, wróć?
Zgodnie ze słowami prezesa przez 60 lat w spółdzielni mieszkaniowej zmieniło się wiele. Niestety, nie zmienili się ludzie, a raczej ich spojrzenie na świat.
[wiecej]

Na liczniku mamy 700!
Stare okładki. 700 wydań gazety, tyleż okładek. Odległość w czasie niby nie taka wielka - 18 lat, tyle że wokół zupełnie inny świat, inna Polska, zwłaszcza ona. Któż dziś pamięta, że Rzecz powstała tuż przed ostateczną likwidacją cenzury...
[wiecej]

Kamienica groźna dla lokatorów
Minęły dwa tygodnie od artykułu na temat sytuacji mieszkańców przy ulicy Sienkiewicza 14. Budynek jest w katastrofalnym stanie technicznym. Pozostała w nim tylko jedna rodzina. Grozi jej pobyt bez wody. Obecna właścicielka kończy załatwianie szeregu pozwoleń od miejscowej administracji na przeprowadzenie remontu.
[wiecej]

Każdy człowiek nosi w sobie cząstkę dobra
Franciszek Konrady - krotoszyński filmowiec amator. Rocznik 1939 - miłośnik Krotoszyna. Ta hasłowa prezentacja nie oddaje osobowości bohatera tej opowieści.
[wiecej]

Czy szkoły są tylko dla zdrowych uczniów?
Jak podał Dziennik, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego rodzice kilkunastu tysięcy przewlekle chorych dzieci znów zetkna się z problemem poszukiwaniu miejsc w przedszkolach i szkołach. Dyrektorzy tych placówek nie chcą przyjmować tych dzieci z powodu zarządzenia wydanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
[wiecej]

Do góry nogami
Jeden z ogólnopolskich tygodników zamieścił niedawno śmieszny, ale gorzki rysunek. Oto dwóch facetów ogląda pojazd, rozbity w drzazgi na przydrożnej topoli, jeszcze dymiący. (...)
[wiecej]

FABUŁA z grubej rury
Już pod koniec roku ma zostać otwarty klub Fabuła, którego dzierżawcą został Mariusz Ossowski. Powstanie w miejscu dawnej Kinovej.
[wiecej]

Brak szczęścia i skuteczności
Tak skrótowo określić można niedzielne poczynania piłkarzy Astry, podejmujących u siebie kaliską Prosnę. Maciej Leis strzelił rywalom bramkę, a nieuznanie przez sędziego gola stało się największą kontrowersją meczu.
[wiecej]