Dziś: | Wydanie z 16 września 2008 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Mieszkać bez prądu
Pani Maria, 73-letnia mieszkanka gminy Kobylin, od kilku miesięcy ma problemy z dostawami prądu. Wadliwa instalacja wymaga częstych napraw, a starsza kobieta pomimo zapewnień o dobrej woli zarządcy budynku - starostwa w Krotoszynie, nie doczekała się obiecanego bezpośredniego podłączenia do linii energetycznej.
[wiecej]

Kto się zasłużył, a kto nie?
Tytuł Zasłużony dla Krotoszyna przyznawano w przeszłości osobom, tkwiącym w krotoszyńskich realiach od dawna oraz obywatelom innych miast i krajów, zaprzyjaźnionych z naszą gminą. Czyniono to bez żadnego regulaminu, który teraz ma zostać zatwierdzony.
[wiecej]

Lawinowo rośnie liczba spraw sądowych
Liczba spraw kierowanych do Sądu Rejonowego w Krotoszynie od czterech lat gwałtownie wzrasta. W całym 2007 roku łącznie do wszystkich pięciu wydziałów wpłynęło 17.555 spraw!
[wiecej]

Miejsca dla aut nie powinno zabraknąć
Najpierw rozprawiano o wprowadzeniu w Krotoszynie płatnej strefy parkowania, później o jej pozytywnych i negatywnych następstwach. Ostatnio pojawił się kolejny wątek związany z postojem na terenie stolicy powiatu - chodzi o deficyt miejsc parkingowych. Choć wszystko wskazuje na to, że nie powinno ich zabraknąć, mieszkańcy są zaniepokojeni.
[wiecej]

Siedzieli pod fontanną, siedzą nadal
Przechodząc wieczorem ulicami Zdun, można odnieść wrażenie, iż to dosyć nudne miasto, w którym nie ma gdzie wyjść, by spędzić wolny czas. Młodzież przesiaduje na rynku pod fontanną lub popija soczek na schodach pobliskich domów i sklepów. Można by wywnioskować, że Zduny nie mają nic do zaoferowania. Taka rzeczywistość okazuje się myląca.
[wiecej]

Nie trzymaj języka za zębami
Każdy zdaje sobie sprawę ze znaczenia znajomości języków obcych. Im więcej, tym lepiej - taka jest główna zasada. Od pewnego czasu liczy się także moda na język, którego tajniki chcemy zgłębić. Nadal na topie jest angielski i niemiecki, choć panuje opinia, że dobrze byłoby poznać język orientalny.
[wiecej]

Nie było do chrzanu
W sobotnie popołudnie krotoszyński rynek zmienił się nie do poznania. Zostały tam ustawione kramy z różnorodnym jadłem. Wielbiciele i smakosze mocnych trunków również nie mogli narzekać. O te wszystkie atrakcje zadbali organizatorzy kulinarnego show, którego swojska nazwa brzmiała: Impreza do chrzanu.
[wiecej]

Odwiedzili nas Niemcy
W poniedziałek siedzibę Rzeczy odwiedziła delegacja z niemieckiego powiatu Germesheim.
[wiecej]

Kto zawinił w sprawie odsetek?
Mieszkanka Zdun sprzedała zadłużone mieszkanie. Zanim to zrobiła uregulowała wszystkie zaległości, jednak w miesiąc później otrzymała wezwanie do zapłaty blisko 800 zł odsetek.
[wiecej]

Ja tryskam!
Jest w naszym pięknym języku takie uniwersalne słowo: tryskać. W iluż dziedzinach się przydaje! Bo i w geologii, i w górnictwie; w hydraulice i w literaturze, i w rozrodczości, i w rozrywce… Ale najbardziej sprawdza się w określaniu ludzkich emocji.
[wiecej]

Zaczęli grać po przerwie
Do przerwy Astra ledwie remisowała bezbramkowo w wyjazdowym spotkaniu z Baryczą Janków Przygodzki. Po zmianie stron zawodnicy Włodzimierza Bajera bardzo szybko wypracowali przewagę i mimo kilku wpadek sięgnęli po komplet punktów. Na listę strzelców w naszej drużynie wpisali się bardzo młodzi zawodnicy.
[wiecej]