Dziś: | Wydanie z 23 września 2008 Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Mieszkań jak na lekarstwo
W Krotoszynie ludzie desperacko poszukują mieszkań - na wynajem czy też do kupienia. Znalezienie wolnego lokum jest bardzo trudne. Największy głód dotyczy lokali jedno- i dwupokojowych. Te najtrudniej wynająć.
[wiecej]

Lepiej wygląda po zmroku
Nowa fontanna wybudowana kosztem 420 tys. zł ma zdobić rynek przez długie lata. Zdaniem wielu krotoszynian to ciekawy obiekt, ale nie pasujący do architektury placu. Pojawiają się też opinie, że lepiej wygląda wieczorem i nocą, gdy jest oświetlona. Za dnia traci swój blask. Nasi rozmówcy zarzucają, że kosztowała zbyt dużo.
[wiecej]

Umieścił herb na ulotkach. Czy miał do tego prawo?
Przemysław Krawętkowski z KWW Platforma Zduny, zwycięzca wyborów do Rady Miejskiej w Zdunach, umieścił na swoich plakatach i ulotkach herb gminy. O pozwolenie na publikację i rozpowszechnienie wizerunku głowy św. Jana Chrzciela nie wystąpił do władz samorządowych. Czy działał legalnie?
[wiecej]

Pójdą z płotem do sądu
Sprawę usunięcia płotu stojacego między posesjami przy ul. Koźmińskiej 58 a i Raszkowskiej 2 opisywaliśmy w artykule Podwórko jak ulica w jednym z lipcowych numerów RK. Sprawa nadal pozostaje nierozwiązana i prawdopodobnie trafi na wokandę.
[wiecej]

Co dalej ze zdunowskim cukrem?
Zdunowska cukrownia nie działa od 2004 roku. Znajdujący się w posiadaniu spółki Pfeifer & Langen zakład jest opustoszały. Jeden z budynków zajmuje fabryka serów, poza tym inne obiekty są niezagospodarowane. Przedstawiciele właściciela zapewniają, że poszukują inwestora.
[wiecej]

O dyslektykach
Uzyskanie zaświadczenia o dysleksji nie jest już tak łatwe, jak kiedyś. Kryteria badań uczniów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie zostały bowiem zaostrzone.
[wiecej]

Inspektor nadzoru niestety nie zawsze jest potrzebny
Co jakiś czas na naszych oczach rozpoczynaja się i kończą inwestycje budowlane czy prace remontowe. Przyglądamy się wnikliwie ich efektom, które nie zawsze przypadają nam do gustu. Padają wtedy pytania: czy te prace ktoś ocenia, odbiera lub nadzoruje?
[wiecej]

Jest nieźle, ale uczą się pić w domu
Od kilku lat nieletni z naszego terenu popełniają stosunkowo niewiele przestępstw. W statystykach policyjnych zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w Wielkopolsce.
[wiecej]

W komendzie jak za Gierka
Budynek Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie wygląda jak za czasów późnego Gierka. Policjanci siedzą w obskurnych pomieszczeniach, które mają stare i nieszczelne okna oraz są wyposażone w meble z poprzedniej epoki.
[wiecej]

Nie kradną, nie biorą
Mijając chłopaka ubranego w spodnie typu krok w kolanach i w bluzę z kapturem, wielu z nas utożsamia go z wandalem, który na dodatek kradnie i bierze narkotyki. Łączymy go od razu z hip-hopem, uważając tę subkulturę za złą.
[wiecej]

Do góry nogami
Na początek trzy scenki z gabinetu lekarza rodzinnego. Dialog pierwszy, mówi pacjentka: - Panie doktorze, poproszę skierowanie na oznaczenie cukru, trójglicerydów, cholesterolu, frakcji lipidowych… Lekarz: - Czyżby panią coś zaniepokoiło? Pacjentka: - Nie, ale czytałam w internecie, że trzeba to kontrolować, żeby zapobiegać miażdżycy, udarowi, cukrzycy i zawałowi. Lekarz: - A czy nie było tam napisane, że podstawą tego zapobiegania jest zwalczanie otyłości? Bo ja mówię to pani od lat. Pacjentka: - Pan się mnie znów czepia, a prawda jest taka, że po prostu nie chce mi pan wydać tych skierowań. Lekarz: - Od poprzedniej wizyty przybrała pani kolejne dwa kilo… Jak to się ma do pani szlachetnych zamiarów? Pacjentka: wzdycha, obrażona.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w nowej fontannie - kosztującej ponad 400 tys. zł, ozdobie krotoszyńskiego rynku. Poza pieniędzmi, które wszakże można bez problemu policzyć, pozostaje jeszcze kwestia trudniejsza do wymiernej oceny. Czym dla Krotoszyna będzie nowa fontanna?
[wiecej]