Dziś: | Wydanie z 30 września 2008 Aktualny nr: 703

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek komputerowy


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Szpital przed reformą
O sytuacji w służbie zdrowia rozmawiano na piątkowym spotkaniu z parlamentarzystami. Zarówno posłanka Elżbieta Strecker-Dembińska z SLD, jak i poseł Maciej Orzechowski z PO mówili o konieczności przekształceń szpitali w sprawniejsze zakłady opieki zdrowotnej. Mieszkańcy zaś wyrażali obawy.
[wiecej]

Gimnazjaliści za młodzi na dyskoteki
W dyskotekach i nocnych klubach coraz częściej można spotkać gimnazjalistów. Zabawa wśród dzieci nie wszystkim odpowiada.
[wiecej]

Monitoring – znamy konkrety
Sprawa monitoringu na terenie naszego powiatu powraca w dyskusjach samorządowców od kilku lat. Teraz pojawiła się szansa, że kamery w Koźminie i Krotoszynie pojawią się w przyszłym roku.
[wiecej]

Czy nie zabraknie nam piekarzy?
W ostatnich latach zawód piekarza w naszym powiecie zdobywa co najwyżej kilka osób. Wydaje się, że piekarnie powinny zabiegać o wyuczonych w tej profesji pracowników. Sprawa wygląda jednak trochę inaczej, niż mogłoby się wydawać.
[wiecej]

Jokś nie ma wyjścia
Na scenie politycznej w ostatnim czasie wiele się działo.
[wiecej]

Żenująca dyskusja
Pomiędzy radnym powiatowym Hieronimem Marszałkiem a przewodniczącym Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Stanisławem Szczotką, na piątkowej sesji wywiązała się dyskusja na temat pielgrzymek do Lutogniewa.
[wiecej]

Staranował fiata i wpadł do rowu
W minioną sobotę, 27 września, na trasie krajowej nr 36, tuż za Kobylinem, doszło do groźnego wypadku – kierowca ciężarówki najechał na tył malucha, po czym wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
[wiecej]

Czy Studio Zduny odbędzie w Zdunach?
Zaprzysiężenie nowego radnego, uchwała w sprawie programu edukacyjnego i gorąca wymiana zdań między pomysłodawcą Studia Zduny a dyrektorem ośrodka kultury – to tylko niektóre z punktów obrad sesji Rady Miejskiej w Zdunach.
[wiecej]

Kukułcze jajo na dyżurze
Gimnazjum przysposabiajace dozawodu przy Gimnazjum nr 2 w Krotoszynie nie ma własnej siedziby. Uczniowie, czyli tzw. trudna młodzież są rozsiani w kilku miejscach, gdzie pobierają naukę. Na razie nie widać nadziei, aby to się zmieniło.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, w jaki sposób polityka styka się z dziennikarstwem.
[wiecej]