Dziś: | Wydanie z 7 października 2008 Aktualny nr: 704

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Czy widywałeś w ostatnich miesiącach strażników miejskich na rowerach?
Jeśli tak, to gdzie i jak często? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Co się dzieje w Mahle?
W firmie Mahle mogą się rozpocząć zwolnienia pracowników. Ta sytuacja związana jest prawdopodobnie z dużym spadkiem zamówień na tłoki. Dlatego pracownicy wydziału, w którym są wytwarzane, trafiają do odlewni żeliwa, a ci, z którymi są problemy i mają najmniejsze kwalifikacje, nie otrzymają przedłużenia umów o pracę.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Tadeuszem Polowczykiem, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie
[wiecej]

Automaty nadal niechciane
Firmy prowadzące salony gier na automatach od prawie dwóch lat starają się o pozytywną opinię krotoszyńskich radnych. Ci jednak widzą zbyt wiele zagrożeń (demoralizacja, przestępczość, hazard), aby się zgodzić. Czy opolski Club Fair Play również odejdzie z kwitkiem?
[wiecej]

Odgradzają osiedla
Przy bloku na ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie (wjazd od strony ul. Ogrodowskiego) pojawiła się brama zagradzająca osobom postronnym dojazd na teren między budynkami. Konstrukcja wywołała niemałe zdziwienie mieszkańców.
[wiecej]

Nowa droga przez las
Szosa Krotoszyn – Chachalnia po wielu latach starań doczekała się wreszcie remontu. W tym roku odnowiono blisko półtorakilometrowy odcinek; prawdopodobnie w kolejnych latach inwestycja obejmie pozostałą część drogi. Wszystko zależy od decyzji radnych powiatowych oraz operatora sieci wodociągowej.
[wiecej]

PO chce znieść uciążliwe opłaty
Według posła i ministra w Kancelarii Premiera RP Rafała Grupińskiego, w urzędach będzie wkrótce łatwiej, taniej i szybciej. Zapowiedział zniesienie wielu opłat skarbowych i manipulacyjnych, które ponosimy na co dzień – np. za wydanie aktu małżeństwa, dowodu osobistego czy paszportu.
[wiecej]

Na ewangelickim powstanie lapidarium
Podczas spotkania krotoszyńskiej Rady Osiedla nr 9, które odbyło się 24 września, oprócz wiecznie żywych tematów ul. Łukasiewicza i nawierzchni ul. Rawickiej poruszono też sprawę cmentarza ewangelickiego.
[wiecej]

Kołłątajowcy po wyborach
W przyszłym roku minie 10 lat od dnia, w którym grupa absolwentów LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie postanowiła założyć stowarzyszenie wychowanków i nauczycieli tej szkoły. Jednym z jego twórców był znany poznański chirurg, prof. Konstanty Tukałło, obecnie honorowy prezes.
[wiecej]

Dziecko ranne w wypadku
W sobotę wieczorem na trasie Gorzupia – Świnków doszło do groźnego wypadku. Pijany kierowca fiata cinquecento stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Trzy ranne osoby, w tym dziecko, przewieziono do szpitala.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w opublikowanym kilka dni temu przez Dziennik wywiadzie z profesorem Zbigniewem Religą.
[wiecej]