Dziś: | Wydanie z 14 października 2008 Aktualny nr: 705

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Zginął na polowaniu
Podczas polowania ojciec śmiertelnie postrzelił swojego syna. Doświadczony, 61-letni myśliwy we mgle pomylił człowieka z dzikiem. Syn pomimo natychmiastowej pomocy zmarł na skutek odniesionych ran.
[wiecej]

Dwie ofiary śmiertelne w Orli
W nocy z ostatniego wtorku na środę nieopodal Koźmina doszło do kolejnego w ostatnim czasie tragicznego wypadku. Młodzi małżonkowie zginęli, gdy ford fiesta, którym jechali, z impetem uderzył w drzewo. Osierocili ośmioletnie dziecko.
[wiecej]

Palą śmieci, a urzędnicy umywają ręce
Wielu mieszkańców Krotoszyna obawia się budowy w okolicach naszego miasta spalarni odpadów. A nie przeszkadza im, że we własnych piecach palą gumę i plastik, zatruwając siebie i sąsiadów szkodliwym dymem.
[wiecej]

MAHLE już zwalnia
Według naszych informacji z MAHLE zwolniono już dwudziestu pracowników. Główny powód to 30-procentowy spadek zamówień na tłoki.
[wiecej]

Sprawa pewnego nauczyciela, czyli jak lubimy być zawistni
29 września do redakcji Rzeczy wpłynęło pismo podpisane przez bezrobotnego nauczyciela. Identyczny list otrzymali: Sławomir Wilak (st. wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kaliszu), Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz dyrekcja jednej z miejscowych szkół.
[wiecej]

Lifting Wodnika bez przestoju
W najbliższym czasie w krotoszyńskiej krytej pływalni rozpocznie się kolejny etap bieżących remontów. Wymienione zostaną płytki w szatni damskiej, zmodernizowane sanitariaty oraz prysznice. Renowacja czeka także pomieszczenia przy saunie i sanarium (saunie damskiej). Prace nie będą się wiązały się z przestojem technologicznym, który rokroczne trwał ok. dwóch tygodni.
[wiecej]

Zrozpaczony ojciec szuka pomocy
Oglądając telewizję czy czytając gazety, natrafiamy każdego dnia na ludzkie dramaty. Czasem jednak wystarczy się dobrze rozejrzeć, aby dostrzec podobne niemal tuż za rogiem.
[wiecej]

PKP zapłaciło gminie większość podatku
Na liście największych dłużników gminy Krotoszyn od lat znajdują się dwa przedsiębiorstwa: PKP i Fabryka Parkietów Biadki. Od początku roku zaległości podatkowe firmy kolejowej zmalały o pół miliona złotych. – W tej chwili jest w porządku, ale nie mam zbyt wiele optymizmu na przyszłość wobec tego podatnika – komentuje Grzegorz Galicki, skarbnik gminy.
[wiecej]

Jednorodzinna ulica Jasna
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla ul. Jasnej. W myśl jego założeń wzdłuż będącej dziś polnym szlakiem drogi mają stanąć jednorodzinne domy. Pojawiają się jednak obawy, czy ulica nie stanie się ruchliwym skrótem.
[wiecej]

Siatkarze rozpoczęli walkę o mistrzostwo
Rozpoczął się nowy sezon rozgrywek Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn. Pierwsza kolejka spotkań odbyła się w zeszłym tygodniu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w niemocy urzędniczej. Problem spalania śmieci w prywatnych budynkach krotoszynian.
[wiecej]