Dziś: | Wydanie z 21 października 2008 Aktualny nr: 706

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Dziś dodatek motoryzacyjny
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Jak zginął rowerzysta?
W czwartek w okolicy Różopola doszło do kolejnej tragedii. Na miejscu zginął potrącony rowerzysta. 62-letni mężczyzna w chwili wypadku jechał środkiem jezdni. Nie wiadomo, jak i dlaczego tam się znalazł. Policja i prokuratura odmawiają podania szczegółów.
[wiecej]

Fałszywy alarm bombowy w Mahle
We wtorek, 14 października, pracę zakładu Mahle sparaliżował alarm o podłożonej bombie. Szybko okazało się, że bomby nie ma. Zatrzymano pracownika, który na nocnej zmianie telefonicznie przekazał ochronie informację o fałszywym zagrożeniu.
[wiecej]

Teomina nie tylko szyciem stoi
W ostatnim czasie 150 pracowników spółek zajmujących się szyciem odzieży dla przedsiębiorstwa Teomina straciło zatrudnienie. Jego dyrektor, Sławomir Szczepański, wyjaśnia, że to z powodu krótkiego przestoju związanego z ograniczoną liczbą zamówień. – Za tydzień powinniśmy ruszyć ponownie z produkcją na większą skalę – zapewnia.
[wiecej]

Mammografia bez ryzyka
Kontrola pracowni mammograficznych przeprowadzona w 2007 roku przez centralny ośrodek koordynujący program profilaktyki raka piersi wykazała, że co trzecia sprawdzona pracownia w kraju nie przeszła tzw. audytu klinicznego. Na liście ośrodków, które nie zaliczyły inspekcji, znalazła się krotoszyńska pracownia przy SPZOZ.
[wiecej]

Czy będziemy mieli darmowy internet?
Czy w Krotoszynie pojawi się bezpłatny szerokopasmowy internet? Sugestię, by zająć się sprawą, przekazał burmistrzowi na ostatniej sesji Rady Miejskiej Edward Jokiel. Choć samorząd rozważał taką możliwość, w obecnej chwili szanse na realizację projektu są nikłe.
[wiecej]

Mieszkańcy wołają: więcej światła, ale to kosztuje
Nasi Czytelnicy skarżą się, że uliczne lampy gasną zbyt szybko. Ich zdaniem podczas porannej szarugi łatwo o kolizje czy potrącenie pieszego. Niestety, jak udało nam się ustalić, szanse na późniejsze wyłączanie oświetlenia są niewielkie. Samorządowcy tłumaczą to znacznym wzrostem kosztów.
[wiecej]

Zagrażają sami sobie
O problemie bezdomnych zamieszkujących opuszczone budynki na tyłach bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja pisaliśmy w Rzeczy kilkakrotnie. Pierwszy raz po pożarze, który tam wybuchł, później przedstawiając sytuację życiową jednego z tych ludzi. W zeszłym tygodniu ogień po raz kolejny zagroził bezdomnym.
[wiecej]

Czy są świadkowie potrącenia?
W jednym ze sklepów przy ul. Rawickiej wywieszono kartkę z prośbą, aby pod podany numer telefonu lub adres zgłosili się świadkowie zdarzenia, które miało miejsce 6 października br. przed sklepem Dino.
[wiecej]

Jazda tirem – marzenie Krzysztofa
13 dzień października na długo pozostanie w pamięci 17-letniego Krzysztofa Bernata, podopiecznego krotoszyńskiej świetlicy środowiskowej dla dzieci niepełnosprawnych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz we wstydliwym i drażliwym problemie bezdomności w Krotoszynie.
[wiecej]