Dziś: | Wydanie z 28 października 2008 Aktualny nr: 707

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Przechodniem byłem...
Krotoszyński cmentarz. Napis na jednym z nagrobków: Przechodniem byłem między wami...
Tak, wszyscy jesteśmy przechodniami. Tymczasowość naszego istnienia wyznaczają dwie daty: narodzin i śmierci

[wiecej]

Wielki ogień w Konarzewie
Sobotni pożar doszczętnie strawił jedną ze stodół we wsi. Choć strażakom udało się opanować płomienie, straty materialne są znaczne, bo zniszczone zostały także maszyny rolnicze. Po trwającej kilkanaście godzin walce z żywiołem dogaszono pogorzelisko.
[wiecej]

Nowe znaki na miejskich drogach
Większość krotoszynian przyzwyczajonych jest do obowiązującej w ich mieście od lat organizacji ruchu. Tymczasem zarządcy poszczególnych dróg starają się usprawniać jazdę w stolicy powiatu i dostosowywać ruch do nowych realiów. Często wywołuje to spore zamieszanie.
[wiecej]

Muszę kupować miał wymieszany z wodą!
Krotoszynianin Jarosław Pomorski uważa, że rodzime firmy handlujące miałem węglowym, oszukują ludzi, ponieważ przechowują na placach opał, który po opadach deszczu nasiąka wodą. - Kupuję go w workach. Za każdym razem jest to mieszanina wody z miałem, wręcz błoto - mówi krotoszynianin. Jeden z pracowników firmy sprzedającej opał nie zgadza się z tym zarzutem. - Miał ma odpowiednią wilgotność, nie przekraczającą 12 procent - ripostuje.
[wiecej]

Strefa postoju nie tak dochodowa
Poszerzona strefa parkowania w zapowiedziach powiatowych samorządowców miała być kurą znoszącą złote jaja. Niestety, pierwotne założenia dotyczące wpływów finansowych trzeba było brutalnie zweryfikować już na samym początku, a dziś okazuje się, że wpływy i tak będą o niemal jedną trzecią mniejsze niż zakładane po korekcie.
[wiecej]

Odwiedził nas przyjaciel Wojtyły
Pod koniec października w stolicy powiatu przebywał niezwykły gość. To Eugeniusz Mróz - przyjaciel papieża Jana Pawła II z czasów wadowickich.
[wiecej]

Lasów dzień otwarty
24 października Nadleśnictwo Krotoszyn zorganizowało spotkanie z okazji Dni Otwartych Leśnika. Najpierw zaproszeni goście spotkali się w siedzibie instytucji na ul. Mickiewicza, a potem wyjechali w teren.
[wiecej]

Ma problemy z rejestracją ciągnika
Mieszkaniec Smoszewa Stefan Duda zwrócił się do redakcji, ponieważ nie mógł przerejestrować na siebie ciągnika. Wydział komunikacji i dróg Starostwa Powiatowego w Krotoszynie uznał, że wyrok sądowy, na mocy którego mężczyzna został właścicielem pojazdu, nie jest wystarczającym dokumentem do rejestracji.
[wiecej]

Stąpamy po grobach...
O ile większość krotoszynian potrafi zlokalizować na mapie dawny cmentarz ewangelicki, a wielu wie także, gdzie ongiś grzebali swoich zmarłych Żydzi, o tyle mało jest osób świadomych niegdysiejszego istnienia w mieście kilku cmentarzy katolickich. Śladów większości nie widać, ale w istocie, nawet o tym nie wiedząc, w niejednym miejscu stąpamy po grobach.
[wiecej]