Dziś: | Wydanie z 4 listopada 2008 Aktualny nr: 708

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Kłócili się o podatki
W krotoszyńskiej Radzie Miejskiej kolejny raz odżył spór między wsią a miastem. Opozycja głośno domagała się znacznej podwyżki podatku rolnego na 2009 rok, skoro burmistrz postulował podniesienie podatku od nieruchomości. Przy podejmowaniu ostatecznych decyzji najważniejsza okazała się arytmetyka. Przypomnijmy, że koalicja rządząca PSL-SIO dysponuje czternastoma głosami, natomiast opozycja tylko sześcioma.
[wiecej]

Miłosierdzie gminy, czyli jak wysoki czynsz będzie płacił WBK?
Bardzo burzliwa dyskusja wywiązała się między opozycją a burmistrzem w sprawie bezprzetargowego wynajmu Bankowi Zachodniemu WBK dwustumetrowego lokalu na rynku. Według radnych bank powinien płacić czynsz realny do cen obowiązujących na rynku nieruchomości. Burmistrz dowodził, że będzie negocjował jak najlepsze warunki wynajmu i że przedłoży do akceptacji Rady Miejskiej projekt umowy.
[wiecej]

Dyrektor Polowczyk odpiera zarzuty szefa Teominy
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie uważa, że prezes Teominy Sławomir Szczepański bezpodstawnie posądza go o wysyłanie tymczasowo bezrobotnych pracownic spółek związanych z Teominą do innych firm. Według Tadeusza Polowczyka Szczepański nie powinien wypowiadać się w imieniu osób, których nie jest pracodawcą.
[wiecej]

Rynek będzie tylko gminny
O porozumieniu pomiędzy powiatem a gminą Krotoszyn dotyczącym przekazania ulic w centrum miasta mówiło się od ponad roku. Na przeszkodzie stanęły trudności związane z własnością ulic powiatowych. Przed końcem roku porozumienie zostanie zrealizowane.
[wiecej]

Czy bank kocha nadal nasze pieniądze?
Wahania kursów walut i notowań giełdowych budzą niepokój w milionach Polaków, którzy zadłużyli się lub ulokowali swoje oszczędności w bankach. Pomimo niepewnej sytuacji bankowcy uspokajają, a krotoszyński oddział jednego z największych polskich banków zapewnia, że zainteresowanie jego usługami w obliczu finansowego kryzysu nie spadło.
[wiecej]

Opłaty, stawki i inwestycje
Październikową sesję kobylińskiej Rady Miejskiej zdominowały sprawy finansowe. Radni dyskutowali m.in. o kształcie przyszłorocznych podatków oraz wysokości bieżących wydatków z gminnej kasy. Podczas obrad podjęto decyzję o wprowadzeniu drobnych korekt do proponowanych przez magistrat stawek.
[wiecej]

Za mało światła
W tym roku kolejny odcinek ul. Ostrowskiej w Krotoszynie przeszedł gruntowny remont. Mieszkańcy miasta otrzymali dobrej jakości nawierzchnię i chodnik. Nie zadbano jednak o oświetlenie nowej drogi, przez co kilkusetmetrowy odcinek trzeba pokonywać w całkowitych ciemnościach.
[wiecej]

Zawodowa droga do równości
Koźmiński Zakład Aktywności Zawodowej jest szansą dla wielu niepełnosprawnych z naszego terenu. Ludzie z różnymi dysfunkcjami mogą tu podjąć normalną pracę oraz spróbować odnaleźć się w środowisku osób zdrowych.
[wiecej]

Zakład odpadów coraz bliżej
Po ostatniej sesji rady miejskiej w Kobylinie przedstawiał, jak na wygląda budowa zakładu zagospodarowania odpadów w Wałkowie
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że Julian Jokś, włodarz Krotoszyna, czuje się bardzo silny politycznie.
[wiecej]