Dziś: | Wydanie z 12 listopada 2008 Aktualny nr: 709

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Wpadła duża szajka złodziei i paserów
Koźmińscy policjanci ujęli złodziei i paserów, którzy kradli i handlowali skradzionym towarem wartości wielu dziesiątek tysięcy złotych. Chodzi o elektronarzędzia i sprzęt budowlany oraz paliwo z samochodów ciężarowych.
[wiecej]

Marcińskie słodkości-pyszności
11 listopada, czyli w dniu świętego Marcina, tradycji stało się zadość. We wszystkich krotoszyńskich piekarniach można było kupić pyszne rogale, a pierwsze pojawiły się na ladach już w zeszłym tygodniu.
[wiecej]

Sąd zostanie na miejscu
Przyszłość Sądu Rejonowego w Krotoszynie i innych sądów w południowej Wielkopolsce nie jest zagrożona. W Ministerstwie Sprawiedliwości nie powstał bowiem żaden plan likwidacji.
[wiecej]

Wkrótce przyjadą przyjaciele z Turcji
W dniach 12 - 15 listopada burmistrz Krotoszyna Julian Jokś będzie gościł przedstawicieli miasta Bucak z Turcji, które jest od niedawna kolejnym zagranicznym partnerem stolicy naszego powiatu.
[wiecej]

Oskarżony o śmierć policjanta
Prokuratura Okręgowa w Ostrowie oskarżyła 21-letniego kierowcę peugeota 206 z gminy Koźmin o nieumyślne spowodowanie wypadku na trasie Krotoszyn - Koźmin. W tym głośnym wypadku zginął 30-letni policjant z Krotoszyna, jadący do pracy motocyklem.
[wiecej]

Nie tracę nadziei...
W 42 numerze Rzeczy opisaliśmy pełne trosk życie krotoszynianina Józefa Lesińskiego, któremu los dodał ostatnio kolejne zmartwieni - ciężką chorobę córki.
[wiecej]

Stracili dach nad głową
5 listopada w godzinach popołudniowych na ulicy Poprzecznej w Krotoszynie, w pobliżu parku, zapalił się garaż. Ogień dotarł również do dwóch przylegających do niego budynków wielorodzinnych. Garaż spłonął całkowicie, a szczyty dachu pobliskich domów zostały nadpalone. Nikt nie odniósł obrażeń, ale cztery osoby straciły dach nad głową.
[wiecej]

Z pracowni polonisty
Ukazało się 44. wydanie periodyku Forum Kobylińskie. Pisma jedynego w swoim rodzaju nie tylko ze względu na formę graficzną i zakres tematyczny. Także z uwagi na sposób powstawania i ramy instytucjonalne.
[wiecej]

Efektowna wiktoria Astry
14 kolejka kaliskiej ligi okręgowej była bardzo szczęśliwa dla Astry Krotoszyn. Zespół Włodzimierza Bajera wysoko, bo 8:0, pokonał piłkarzy z Grabowa. I choć przeciwnikiem krotoszyńskiego zespołu to najsłabszy zespół ligi, wynik budzi respekt.
[wiecej]

Stanie wiatrak przy wiatraku
Gerhard Haussmann, prezes firmy Altus z Pruszcza Gdańskiego, spotkał się w ubiegłym tygodniu z mieszkańcami Baszkowa i radnymi gminy Zduny. Reprezentowana przez niego firma zajmuje się budową farm wiatrakowych.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w podróżach. Kształcących, jak nie bez racji mówi znane powiedzenie.
[wiecej]