Dziś: | Wydanie z 18 listopada 2008 Aktualny nr: 710

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Brutalne pobicie
19-latek z Kobylina, wracając do domu, został zaatakowany przez dwóch chuliganów, którzy dotkliwie go pobili. Ofiara trafiła do szpitala ze złamaną żuchwą. Czy oprawcy chcieli się popisać przed kolegami? A może zostali przez nich sprowokowani?
[wiecej]

Pomniki w rękach amatorów
W ostatnim czasie odnowiono w Krotoszynie kilka pomników. Część z tych renowacji wzbudziła dyskusje wśród mieszkańców.
[wiecej]

Dodatkowe pieniądze na drogi
Przed krotoszyńskim samorządem kolejna szansa na dodatkowe pieniądze. Tym razem powiat postanowił zgłosić dwa wnioski do rządowego programu budowy dróg lokalnych. Jak przekonują urzędnicy, oba mają spore szanse na dofinansowanie.
[wiecej]

Zakonne probostwo
Jak pisaliśmy w poprzednim numerze Rzeczy w Kobylinie przybyła nowa parafia. Każdy z kościołów w niewielkim mieście jest więc teraz siedzibą duszpasterstwa. Fakt ten dla jednych jest zaskoczeniem, inni spekulują, że nowy podział jest konsekwencją wieloletniego konfliktu na linii proboszcz – zakonnicy.
[wiecej]

Turcy najechali Krotoszyn
Od 12 do 15 listopada w Krotoszynie przebywała delegacja Turków – głównie z Bucaku, który od niedawna oficjalnie współpracuje ze stolicą naszego powiatu. Co przyniosła ta wizyta?
[wiecej]

Kontrowersje wokół przystanku i śmieci
14 listopada wieczorem w zespole szkół na krotoszyńskim Błoniu odbyło się zebranie Rady Osiedla nr 6. Mimo zaproszenia, nie przyszedł ani burmistrz, ani żaden z jego zastępców.
[wiecej]

Przestój i zwolnienia w Cerabudzie
Firma Cerabud Krotoszyn SA rozpoczęła w poniedziałek przestój technologiczny.
[wiecej]

Pogorzelcy muszą poszukać mieszkania
5 listopada w wyniku pożaru budynku przy ulicy Poprzecznej w Krotoszynie młoda kobieta z dzieckiem i konkubentem straciła dach nad głową. Wynajmowany przez nich lokal został zniszczony do tego stopnia, że nie nadaje się do zamieszkania.
[wiecej]

10-lecie samorządu powiatowego - Nadzwyczajna sesja w liceum
Samorząd powiatu krotoszyńskiego zainaugurował uroczystości związane z dziesięcioleciem powołania do życia powiatów. 11 listopada w 90-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości, w auli Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja odbyła się nadzwyczajna sesja.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w gustach, o których dyskontować podobno nie wypada.
[wiecej]