Dziś: | Wydanie z 25 listopada 2008 Aktualny nr: 711

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Multimedialna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Woda będzie droższa!
Przyszłoroczna podwyżka cen wody i opłat za odprowadzanie ścieków ma wynieść ponad 14 proc. Zaproponowana przez PGKiM cena wywołała burzę wśród radnych. Komisje rady miejskiej nie odstąpiły od dyskusji, która przybrała ostrą formę. Mimo to nie zanosi się, aby skalę podwyżek udało się zmniejszyć.
[wiecej]

Drogi to temat rzeka
Co z ulicą Robotniczą? Kiedy zrobicie Beskidzką i Tatrzańską? Czy wy wiecie, że istnieje ul. Gorzupska? – to tylko niektóre z licznych pytań, jakie zadawali mieszkańcy Osiedla nr 6 w Krotoszynie na zebraniu z przedstawicielami władz miasta i powiatu.
[wiecej]

Fabryka Parkietów Biadki sprzedana!
Fabryka Parkietów Biadki została sprzedana. Tę informację potwierdziła prezes firmy Halina Trzcińska.
[wiecej]

Chce mi się siku – czyli o naszych szaletach
Problem szaletów w miejscach uczęszczanych przez ludzi wydaje się często niezauważany. Wielu mieszkańcom naszego powiatu, szczególnie tym przybywającym do Krotoszyna okazyjnie na dłuższe zakupy bądź w celu załatwienia jakichś spraw, często doskwiera ich brak. Okazuje się, że choć w wielu miejscach przydałyby się ogólnodostępne ubikacje, to przepisy nie zawsze nakazują ich instalację.
[wiecej]

Czy oszukali nas na wietrze?
Większość gmin z terenu powiatu przystąpiło do działań zmierzających do umożliwienia wybudowania na ich terenie elektrowni wiatrowych – podobnie postąpił Krotoszyn. Wśród panującego na naszym terenie optymizmu coraz częściej pojawiają się jednak głosy krytyki. Krotoszyńscy samorządowcy mówią wprost – państwo nas oszukało.
[wiecej]

Bezdomni wyprowadzili się?
W tym roku trzykrotnie opisywaliśmy życie bezdomnych zamieszkujących opuszczony magazyn na tyłach bloków przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Dwa razy była to informacja o pożarze w tej przymusowej sypialni. Wraz z nadejściem minusowych temperatur i opadów śniegu odwiedziliśmy magazyn kolejny raz.
[wiecej]

Albin Batycki został człowiekiem bez barier!
Koźminianin Albin Batycki, reprezentant Polski w tenisie na wózkach, dwukrotny paraolimpijczyk, prezes IKS Spartakus oraz działacz społeczny i sportowy został Człowiekiem bez barier 2008. Nagrodę wręczyła mu podczas zeszłotygodniowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie żona Prezydenta RP, Maria Kaczyńska – honorowy patron imprezy.
[wiecej]

Zamieszanie wokół masztu Orange
Czy gmina ma wydzierżawić na 15 lat grunt sieci komórkowej Orange bezprzetargowo, czy w formie przetargu? Urząd Miejski proponuje tę pierwszą formę, niektórzy radni sugerują rozpisanie przetargu, bo wówczas będzie można uzyskać lepszą cenę.
[wiecej]

Plantatorzy jednak ugięli się pod presją koncernu
22 listopada o godz. 9.00 w sali Kółka Rolniczego spotkali się gospodarze z całej gminy. Zebranie zorganizował Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Rozdrażewie. Tematem była kontraktacja buraków cukrowych dla zakładów należących do niemieckiego koncernu Pfeifer und Langen.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w odchudzaniu portfeli.

[wiecej]