Dziś: | Wydanie z 2 grudnia 2008 Aktualny nr: 712

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
59 milionów dla Krotoszyna!
Prawie 59 milionów złotych z funduszy europejskich otrzyma Krotoszyn na drugi etap budowy kanalizacji w mieście - poinformował krotoszyński poseł Platformy Obywatelskiej Maciej Orzechowski. Wygląda na to, że na kilka najbliższych lat Krotoszyn stanie się wielkim placem pełnym wykopów.
[wiecej]

Nowy wóz dla strażaków
W połowie przyszłego roku Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przybędzie nowy specjalistyczny samochód.
[wiecej]

W parku czyste stawy i lodowisko?
Oczekiwana od wielu lat renowacja stawów w krotoszyńskim parku niebawem dojdzie do skutku. W najbliższych tygodniach gmina wybierze firmę, która wykona zaplanowane prace. Powinny się zakończyć do końca czerwca 2009 roku.
[wiecej]

Szkoła muzyczna w nowym miejscu?
Nową siedzibą krotoszyńskiej szkoły muzycznej ma zostać parkowy pałac Gałeckich. Starania o jego adaptację rozpoczął Marek Olejnik, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W ciągu kilku tygodni powinniśmy poznać decyzję odpowiednich organów w sprawie przejęcia budynku.
[wiecej]

Po pożarze została bezdomną?
Od pożaru w prywatnym budynku, który miał miejsce 5 listopada prze ulicy Poprzecznej w Krotoszynie minął już prawie miesiąc. Mieszkanie wynajmowały tam kobieta z dzieckiem i starsza kobieta - emerytka. Nie wszyscy jednak już uporządkowali swoją sytuację życiową. Poszkodowana w pożarze emerytka wynajmowała od około siedmiu miesięcy mieszkanie w budynku, który spłonął.
[wiecej]

Cała prawda o egzaminach
Zofia Hryhorowicz z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu przedstawiała dyrektorom szkół oraz urzędnikom do spraw oświatowych wyniki tegorocznych egzaminów w szkołach z powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

Nasze miasta pięknieją na święta
Co roku samorządy starają się uprzyjemnić mieszkańcom okres Bożego Narodzenia dekorując ulice miast.
[wiecej]

Woda i ścieki w górę
24 listopada odbyła się sesja Rady Miejskiej Sulmierzyc. Została wtedy podjęta decyzja, że ceny za wodę i ścieki pójdą w górę o 9 proc. Wprowadzono również dodatkową opłatę abonamentową za wodomierz.
[wiecej]

W czym rzecz?
Rzecz w poszukiwaniu prawdy i odpowiedzialności, zarówno tej prawnej, jak i moralnej.
[wiecej]