Dziś: | Wydanie z 9 grudnia 2008 Aktualny nr: 713

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek multimedialnyCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmiertelne żniwo na drodze krajowej
W ubiegłym tygodniu na drodze z Krotoszyna do Kobylina zginęły dwie osoby. W Romanowie kierowca samochodu potrącił 77-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Dwa dni później w Lutogniewie 20-latek, przechodząc na drugą stronę ruchliwej ulicy, wtargnął wprost pod koła renaulta safrane. Potrącony zmarł po kilku godzinach w szpitalu.
[wiecej]

Dokończą budowę drogi do Chachalni
Prawie 2,5 miliona złotych otrzyma nasze starostwo na przebudowę drogi Chachalnia – Krotoszyn – poinformował Rzecz poseł Maciej Orzechowski. To kolejne, po dwumilionowej dotacji z rezerwy budżetowej, dodatkowe pieniądze od państwa na tę inwestycję. Dzięki wspomnianym wyżej funduszom dokończenie alternatywnego dojazdu z Krotoszyna do Zdun w 2009 r. jest realne.
[wiecej]

Szajka okrada samochody?
W ostatnim czasie na terenie Krotoszyna doszło do serii kradzieży. Giną głównie radioodtwarzacze samochodowe. Złodzieje grasują m.in. na parkingu przy Mahle oraz w centrum miasta. Choć na razie nie wiadomo, czy te przypadki mają ze sobą coś wspólnego, policja rozważa hipotezę o pojawieniu się w Krotoszynie przestępczej grupy.
[wiecej]

Dofinansowanie II etapu budowy kanalizacji - Sukces zgranego zespołu
Gmina Krotoszyn – jak informowaliśmy przed tygodniem – otrzyma dotację blisko 60 mln zł na realizację projektu uporządkowania gospodarki wodno–ściekowej. Ten ogromny sukces to przede wszystkim efekt długoletnich wysiłków wykwalifikowanych pracowników wydziału inwestycji i rozwoju miejscowego magistratu.
[wiecej]

Czy bezdomny musiał umrzeć?
W ostatnim wydaniu Rzeczy pisaliśmy o bezdomnym, który zamarzł w melinie przy ul. Konstytucji 3-go Maja. Wszystko wskazuje na to, że trzydziestolatek przyjechał do Krotoszyna za żoną. Wiemy, że nadużywał alkoholu i nie chciał skorzystać z noclegowni. Nie wiadomo jednak, dlaczego wybrał życie bezdomnego i niebezpieczną zimową tułaczkę po melinach.
[wiecej]

Tylko powiedz komuś, k...!
Weronika nie jest już tą samą, zastraszoną, przerażoną, osaczoną osobą, co kilka lat temu, kiedy tkwiła w samym środku piekła. Teraz zdecydowała się ujawnić na łamach swój dramat, aby pomóc innym dziewczynom, które może są w podobnej sytuacji i nie widzą wyjścia.
[wiecej]

Do kogo należy ten rottweiler?
Od trzech tygodni błąkała się po Zdunach bezpańska czarna suczka – rottweiler. Wyglądała groźnie, ale nie była agresywna. Do gminy, na której spoczywa obowiązek wyłapywania niczyich psów, dzwonili mieszkańcy, domagając się schwytania rottweilera. Sztuka ta udała się dopiero po kilku próbach.
[wiecej]

Wywiad tygodnia
ze Zdzisławem Zielonką, prezesem Zakładu Energii Cieplnej w Krotoszynie
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że burmistrz Krotoszyna Julian Jokś pomylił miejsce i czas.
[wiecej]