Dziś: | Wydanie z 16 grudnia 2008 Aktualny nr: 714

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Czuję się jak trędowaty
Krotoszyn jest nietolerancyjny dla ludzi niedosłyszących. A pracodawcy oceniają mnie niesprawiedliwie. Patrzą jak na trędowatego. Dla nich nie liczą się umiejętności ani zapał człowieka do pracy - mówi rozgoryczony dwudziestokilkuletni mężczyzna z wadą słuchu.

[wiecej]

Boją się zadłużania powiatu
Planowany na koniec przyszłego roku deficyt finansów samorządu powiatowego wynieść ma ponad 8 milionów złotych. Jeżeli starostwo wystąpi o ministerialna dotację kolejną inwestycję drogową, a jego wniosek zostanie zaakceptowany, wówczas dług wzrośnie do 13 mln zł. A wtedy zadłużenie wyniesie blisko 20 proc. przychodów z 2009 r.

[wiecej]

Chcą dowożenia dzieci autobusem
Na zebraniu rady krotoszyńskiego osiedla nr 2, które odbyło się 10 grudnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego, poruszono problem dowozu komunikacją miejską dzieci z ul. Bolewskiego do Szkoły Podstawowej nr 4.

[wiecej]

Dyrektor Waszczuk pod ostrzałem
Wspólne obrady komisji Rady Powiatu dotyczyć miały przyszłorocznego budżetu. Okazało się jednak, że dyskusja o pieniądzach stała się przyczynkiem do szerokiego omówienia sytuacji baszkowskiego Domu Pomocy Społecznej i ataku na jego zarządcę.

[wiecej]

Radni chcą tańszego dzwonienia
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie planuje wydać na rozmowy z telefonów komórkowych ponad 2 tys. zł, a baszkowski dom pomocy blisko cztery razy tyle. Czy to nie za dużo?

[wiecej]

Kaufland i ronda chyba na wiosnę
Budowa marketu Kaufland w Krotoszynie na placu przy ul. Mickiewicza, w miejscu zburzonego budynku szkoły z Leszna, oraz wykonanie rond na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Konstytucji 3-go Maja ciągną się od kilku lat.

[wiecej]

Z bonami do sklepów
Święta Bożego Nardzenia to tradycyjnie czas dodatkowych wydatków. Większość pracujących krotoszynian korzysta w tym okresie z finansowego wsparcia, jakim są bony towarowe. Ich największym dystrybutorem w naszym rejonie jest Krotoszyńskie Zrzeszenie Handlu i Usług.

[wiecej]

Mieszkańcy może dołożą do dróg
W tym roku w Krotoszynie zakończył się remont ul. Batalionów Chłopskich, powstała również nowa nawierzchnia na Armii Krajowej - dofinansowana przez mieszkańców. Na podobnych zasadach chcą wybudować drogę mieszkańcy ulic Mikołajczyka i Hubala.

[wiecej]

Nowe stowazyszenie
9 grudnia o godz. 17.00 w restauracji Cristal odbyło się spotkanie członków nowo powstałego stowarzyszenia Platforma Samorządowa z przedstawicielami prasy.

[wiecej]

W czym rzecz?
Niby jest dobrze, w każdym razie wielokroć lepiej niż w czasie, gdy powstawała nasza gazeta. Obserwując życie Krotka i okolic trudno nie zgodzić się z poglądem, że w podejściu do osób niepełnosprawnych fizycznie czy psychicznie zaszły istotne zmiany.

[wiecej]