Dziś: | Wydanie z 23 grudnia 2008 Aktualny nr: 715

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Wewnątrz numeru - kalendarz 2009 r.


 
Świąteczne cudeńka z Koźmina
W Koźminie mieści się zakład, który produkuje rocznie około miliona bombek i innych ozdób na choinki. Trafiają one do 37 krajów na świecie. Rodzinna firma Lotos powiększa się – ostatnio postawiła halę w Nowej Obrze.
[wiecej]

Budżet rodzi się w bólach
Konstrukcja budżetu Krotoszyna na 2009 rok wywołuje wśród radnych wiele dyskusji. Podczas ubiegłotygodniowych obrad komisji Rady Miejskiej spierano się o wydatki na szkoły i drogi.
[wiecej]

Pierwsze niepubliczne gimnazjum
W Krotoszynie ma powstać pierwsze niepubliczne gimnazjum. Inicjator przedsięwzięcia – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Krzysztof Grobelny – mówi, że chce stworzyć alternatywę dla uczniów. Placówka, która ruszy w przyszłym roku szkolnym, będzie miała dwa oddziały – o profilu językowym i przyrodniczym.
[wiecej]

Dąbex kupił fabrykę w Biadkach
Wytwórnia Parkietów Dąbex z Grodziska Wielkopolskiego nabyła od Agencji Rozwoju Przemysłu pakiet kontrolny (51 proc. udziałów) Fabryki Parkietów Biadki. Nowy właściciel obiecuje rozwinięcie produkcji i inwestowanie w zakład. Chce również kupić pozostałe udziały.
[wiecej]

Proces geodety będzie kontynuowany
Sprawa rzekomego pobicia pół roku temu urzędniczki Starostwa Powiatowego przez jednego z krotoszyńskich geodetów znalazła sądowy finał. Pierwsza rozprawa odbyła się 9 grudnia. Przesłuchano oskarżonego oraz sześciu świadków.
[wiecej]

Karpie żniwa
Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia to istna bieganina od sklepu do sklepu, aby nie zabrakło produktów na tradycyjne dania. Kuchnie we wszystkich domach są pełne gwaru, ciepła gotujących się potraw i pieczonych ciast. A w wannie lub misce pluska się karp.
[wiecej]

Sobota i niedziela w kolorze złota
W miniony weekend na krotoszyńskim rynku miejscowy Lions Club zorganizował doroczną akcję charytatywną – Złotą Sobotę i Złotą Niedzielę. Jej koordynatorem był Wiesław Bielecki, wiceprezes tego stowarzyszenia.
[wiecej]

U franciszkanów szopka z żywymi zwierzętami
Ojcowie franciszkanie z Kobylina w tym roku, oprócz słynnej w okolicy szopki, która zajmuje całe prezbiterium parafialnego kościoła pw. Matki Bożej przy Żłóbku, wybudują drugą betlejeńską stajenkę na terenie przyklasztornych ogrodów. Będzie to szopka z żywymi zwierzętami.
[wiecej]

Rekord na Wodniku
Krotoszynianka Olga Kabat została dwumilionowym klientem Wodnika.
[wiecej]

Szansa na budowę Centrum Sportów Plażowych
Zarząd Krotoszyńskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej czyni starania o budowę Centrum Sportów Plażowych na terenie pływalni miejskiej przy ul. Ogrodowskiego. W tym roku dokumentacja dotycząca projektu ma zostać uzupełniona o pozwolenie na budowę.
[wiecej]

Okrakiem na ryczce - Opowieść wigilijna

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w Betlejem.
[wiecej]