Dziś: | Wydanie z 6 stycznia 2009 Aktualny nr: 716

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
FORUM RZECZY
Jakie wydarzenie w 2008 roku w powiecie krotoszyńskim wywołało podziw lub zadowolenie?
[wiecej]

Paliła się mieszalnia pasz
5 stycznia o godz. 5.41 w Konarzewie, w zakładzie produkującym brykiety ze słomy, wybuchł pożar. Ogień objął pomieszczenie ze słomą i maszynami.
[wiecej]

Wydziałem geodezji rządzi układ?
Proces krotoszyńskiego geodety oskarżonego o pobicie pracownicy wydziału geodezji starostwa wszedł w kolejną fazę. Na rozprawie 5 stycznia przesłuchano lekarzy, którzy przeprowadzili obdukcję poszkodowanej, a także innych geodetów. Świadkowie mieli m.in. wyjaśnić, czy pracownicy wydziału w sposób uprzywilejowany traktują dwie z krotoszyńskich spółek geodezyjnych.
[wiecej]

Ulica Jotkel w planach
W Krotoszynie może powstać kolejna firmowa ulica. Po fragmencie Raszkowskiej przemianowanej na Mahle, część Wiejskiej może stać się ul. Jotkela. Sprawą już zajął się Urząd Miejski, a ostateczną decyzję podejmą radni.
[wiecej]

Sekretarz odwołany!
29 grudnia 2008 roku na sesji Rady Miejskiej radni w głosowaniu niejednomyślnym odwołali z pełnienia funkcji sekretarza miasta Mariusza Szczotkiewicza.
[wiecej]

Kłótnia o fundusze sołeckie i osiedlowe
Radny Zygmunt Kozupa pytał, dlaczego sołectwa otrzymują na rok od 20 do 40 tysięcy złotych, a rady osiedli tylko po 3 tys. 500 zł? Według burmistrza Krotoszyna tak musi być, ponieważ sołectwa wykonują więcej zadań, na przykład utrzymują drogi i świetlice.
[wiecej]

Pies skazany na śmierć
Był grudniowy dzień, kiedy mieszkająca w pobliżu lasu krotoszynianka znalazła podczas spaceru poruszający się, zawiązany worek ze sztucznego włókna. Rozwiązała go i zerknęła do środka. Ujrzała przerażone, wyczerpane zwierzę.
[wiecej]

Krotoszyn wyda blisko 100 milionów
W 2009 r. wydatki budżetowe Krotoszyna sięgną prawie 100 milionów złotych. Na inwestycje gmina chce wydać rekordowe 28 mln zł. Według burmistrza Juliana Joksia ten budżet jest ofensywny, a zarazem bezpieczny dla finansów. Niektórzy radni uważają, że na wykonanie budżetu negatywnie może wpłynąć kryzys gospodarczy.

[wiecej]

TO SIĘ UDAŁO
Tradycyjne już na naszych łamach podsumowania minionego roku zaczynamy od budzących optymizm przedsięwzięć różnego gatunku i wagi. Wspominamy o nich w porządku chronologicznym, tak jak były opisywane. Za tydzień o najciekawszych lokalnych pomysłach i inicjatywach.
[wiecej]