Dziś: | Wydanie z 13 stycznia 2009 Aktualny nr: 717

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Jakie wydarzenie w 2008 roku w powiecie krotoszyńskim wywołało podziw lub zadowolenie?
[wiecej]

Orkiestra po raz siedemnasty
Krotoszyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał podczas tegorocznego finału akcji 29 tysięcy 617 złotych.
[wiecej]

Kierowniczka marketu przegoniła kwestujących
Wywiad z Wojciechem Szuniewiczem, dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krotoszynie.
[wiecej]

Przyjedzie prezydent Kaczyński
Jeśli nagle nie wyskoczy jakaś sprawa szczególnej wagi międzynarodowej, to wkrótce przyjedzie do Krotoszyna prezydent RP Lech Kaczyński. Historyczna wizyta głowy państwa, którą zaplanowano na 19 stycznia, będzie bardzo krótka. Prezydent spędzi u nas zaledwie godzinę.
[wiecej]

Za bary z jąkaniem
Filip Szymański przez całe swoje młode życie jąkał się. Nie mógł wypowiedzieć swojego imienia i nazwiska, w szkole niczego głośno nie przeczytał ani nie powiedział, a wsiadając do autobusu, nawet nie próbował kupować biletu u kierowcy. Terapia, którą obecnie przechodzi, jest wielką szansą na normalne życie.
[wiecej]

Przetrwać zimę
Zima to szczególnie ciężki okres także dla podopiecznych krotoszyńskiego schroniska dla zwierząt. W budach pojawiła się słoma, psom podawana jest ciepła woda. – Razem z żoną dbamy, by psy otrzymywały ciepłą strawę – mówi opiekun zwierząt Artur Lużny.
[wiecej]

Kto pilnuje nazw ulic?
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o planach utworzenia ulicy Jotkela w Krotoszynie. Sprawa wywołała żywą dyskusję naszych Czytelników. Opiniowaniem podobnych wniosków w stolicy powiatu zajmuje się specjalna komisja, powołana w 2007 r. Dotychczas rozpatrzyła kilka wniosków.
[wiecej]

Sulmierzycka na razie bez chodnika
Droga w kierunku Sulmierzyc jest jedną z głównych ulic Krotoszyna, na całej jej długości nie ma jednak chodnika. Na ostatnich w 2008 roku sesjach – miejskiej i powiatowej – zaapelowano do samorządowców, by zwrócili się do zarządcy drogi o wybudowanie trotuaru. Niestety, na razie nic z tego nie będzie.
[wiecej]

Czy świadkowie w sprawie geodety nie mówią prawdy?
Wracamy do sprawy przepychanki w wydziale geodezji krotoszyńskiego starostwa, o której najwięcej pisaliśmy w RK nr 690 i 716. Podczas zeszłotygodniowej rozprawy krotoszyńskiego geodety doszło do bezprecedensowego wydarzenia – oskarżony zasugerował, że odbył z jednym ze świadków prywatną rozmowę. Sam świadek zaprzeczył, jednak geodeta Eugeniusz S. twierdzi, że ma dowód – taśmę z nagraniem rozmowy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w odśnieżaniu dróg.
[wiecej]