Dziś: | Wydanie z 20 stycznia 2009 Aktualny nr: 718

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz

 
Więzienie za bandyckie rozboje na plebaniach
Na kary od dwóch lat w zawieszeniu do pięciu lat bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Krotoszynie sprawców bandyckich napadów na plebanie popełnionych dziewięć lat temu Borzęciczkach i Nowej Wsi. W jednym przypadku napastnicy pobili proboszcza i zrabowali 6 tysięcy złotych z parafialnej kasy, w drugim poturbowali księdza i ukradli 1 tys. zł.

[wiecej]

Gościliśmy Prezydenta RP
19 stycznia Krotoszyn odwiedził prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński. Wizyta podzielona została na dwie części - złożenie kwiatów pod pomnikiem wolności przy placu Jana Pawła II oraz spotkanie z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie.

[wiecej]

Trudny dojazd do Kobylina?
Po przekształceniu Miejskiego Zakładu Komunikacji w spółkę z o.o. pojawiła się możliwość uruchomienia połączenia do jedynego nieobsługiwanego przez krotoszyńskiego przewoźnika miasta powiatu - Kobylina.

[wiecej]

Krepel dotknięty kryzysem
Choć w ostatnim czasie zatrudnienie w krotoszyńskim zakładzie holenderskiej firmy Krepel zmniejszyło się o 40 proc., kierownictwo nie załamuje rąk. - Robimy wszystko, by utrzymać pracę dla załogi i pozyskać nowych klientów - zapewnia Sławomir Ćwikła, dyrektor zarządzający.
[wiecej]

Zamieszanie wokół lodowiska
Wielkie zamieszanie wywołała wiadomość, że Centrum Sportu i Rekreacji przygotowało lodowisko na Jeziorze Odrzykowskim. Ludzie zaczęli jeździć na łyżwach w pierwszym tygodniu stycznia, ale dyrekcja ustawiła 15 dnia tego miesiąca znak zakazujący wchodzenia na zamrożoną tafle stawu.

[wiecej]

Wielki remont w ekonomiku
Krotoszyński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 doczeka się gruntownego remontu. Przebudowana zostanie sala gimnastyczna, zmieni się ogrzewanie, szkoła otrzyma nowe okna. Szacunkowa wartość prac to blisko 2,5 mln zł.

[wiecej]

Pomnika ruszać nie będziemy
Instytut Pamięci Narodowej wielokrotnie apelował do samorządów i mieszkańców kraju o zmianę tych nazw ulic i placów, które nadal kojarzą się z totalitarnym systemem komunistycznym. Podobna sugestia dotyczy pomników nawiązujących do tego okresu. Jaki więc będzie los obiektu ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej poległych w Baszkowie?
[wiecej]

Komenda policji nadal w remoncie
Trwa remont budynku Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. W 2008 r. wydano na ten cel 400 tysięcy złotych, w tym koszty wyniosą ok. 500 tys. zł. Fundusze pochodzą z komendy wojewódzkiej oraz od krotoszyńskiego samorządu powiatowego, który przekazał 100 tys. zł.

[wiecej]

W czym rzecz
Rzecz w błędach młodości i przykrych konsekwencjach, które są ich następstwem. W zeszłym tygodniu Sąd Rejonowy skazał czterech dwudziestoparoletnich mężczyzn z gminy Koźmin na kary więzienia za brutalne napady rabunkowe na plebanie.

[wiecej]