Dziś: | Wydanie z 27 stycznia 2009 Aktualny nr: 719

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Nie wszyscy płacą za postój
Płatne strefy parkowania nadal budzą wiele emocji. Nie wszyscy kierowcy nauczyli się, że trzeba zapłacić za postój. Zarówno gmina, jak i powiat mają dłużników z tego tytułu.

[wiecej]

Rycerze w krotoszyńskich lasach
Na terenie po zburzonym miejskim grzybku przy drodze Chachalnia - Krotoszyn może powstać skansen historyczny. Jego wybudowaniem zająć ma się grupa pasjonatów z krotoszyńskiej drużyny Poczet Wierzbięty Krotoskiego, części Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej.
[wiecej]

Czy grozi im kryzys?
W poniższym cyklu pytamy szefów miejscowych przedsiębiorstw, czy odczuwają skutki światowego i krajowego spowolnienia. W jaki sposób walczą z kryzysem, czy będą zmuszeni do ograniczania zatrudnienia? Jak długo ich zdaniem kiepska sytuacja gospodarcza będzie odciskała się na egzystencji ich firm. Przed tygodniem zamieściliśmy materiał na temat holenderskiego Krepela. Dziś piszemy o Gabi-Plaście.
[wiecej]

Nie myślałem, że zwiążę się z muzyką, rozrywką, telewizją...
Rozmowa z krotoszynianinem Remigiuszem Trawińskim – współwłaścicielem agencji producenckiej.
[wiecej]

Wielkie zamieszanie wokół liceum
Burzę podczas ostatnich obrad komisji spraw społecznych Rady Powiatu wywołało pismo rodziców z koźmińskiego liceum ogólnokształcącego. Obradujący w środę, 21 stycznia rajcy spierali się o zasadność podnoszonych przez rodziców zarzutów. Chodziło m.in. o marginalizowanie szkoły i blokowanie szans edukacyjnych młodzieży.

[wiecej]

Policja podsumowała miniony rok
19 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji podsumowano miniony rok. Multimedialnej prezentacji przyglądali się m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego - młodszy inspektor Paweł Grześkowiak, starosta Leszek Kulka, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, prokurator rejonowy Michał Oprysiak.
[wiecej]

Czy to jarmark?
Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Trudno się z tym nie zgodzić. Wszechobecne bilboardy, szyldy czy plakaty dosłownie przytłaczają nas informacjami. W ostatnim czasie reklama stała się także ważnym źródłem dochodu dla wielu mieszkańców także naszego powiatu. Wieszane na prywatnych domach bilboardy przynoszą określone zyski. Dobrze, że mieszkańcy mogą zarabiać. Rodzi się jednak pytanie, czy samorząd nie powinien w jakiś sposób objąć nadzorem plastycznej strony tych praktyk?


[wiecej]

W czym rzecz
Rzecz w tym, że krótka relacja Mikołaja Niedbały z pobytu Prezydenta RP w Krotoszynie pobudziła internautów do komentarzowej aktywności na stronie Rzeczy.

[wiecej]