Dziś: | Wydanie z 3 lutego 2009 Aktualny nr: 720

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Koniec z kebabem?
Pracownicy Elpa Onder – zakładu produkcji mięsa do kebabów mieszczącego się w Kobiernie w zeszłym tygodniu protestowali przed firmą. Dotychczasowi najemcy obiektu – Kurdowie tureccy zaprzestali działalności. W sprawę zaangażował się także burmistrz Krotoszyna, Julian Jokś.
[wiecej]

Pijany policjant sprawcą kolizji
Policjant z krotoszyńskiego wydziału ruchu drogowego jechał po pijanemu samochodem mazda i spowodował kolizję. Odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariuszowi z 19-letnim stażem pracy, który miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu, grozi zwolnienie dyscyplinarne ze służby.
[wiecej]

Sąd na wysokich obrotach
Sąd Rejonowy w Krotoszynie w 2008 roku pracował na wysokich obrotach – rozpatrzono ponad 19 tysięcy spraw. Pod tym względem jest trzeci w okręgu i wyprzedza m.in. sądy jarociński i pleszewski.
[wiecej]

Jotkel zwalcza kryzys innowacyjnością
W poniższym cyklu pytamy szefów miejscowych przedsiębiorstw, czy odczuwają skutki światowego i krajowego spowolnienia gospodarki. W jaki sposób walczą z kryzysem, czy będą zmuszeni do ograniczania zatrudnienia? Przed tygodniem zamieściliśmy materiał o Gabi-Plaście. Dziś o firmie Jotkel.
[wiecej]

Pijany łapówkarz w Rozdrażewie
Zatrzymanemu w miniony piątek mieszkańcowi gminy Krotoszyn grozi do 10 lat więzienia za próbę przekupstwa stróżów prawa.
[wiecej]

Oswajanie ognia
Ogień od wieków budził strach, ale i zainteresowanie człowieka. W końcu pozwolił mu się ujarzmić, choć nigdy do końca. Są tacy, którzy oswoili go w sposób szczególny. Zafascynowani płomieniami, uczynili z nich element widowisk artystycznych.
[wiecej]

Tajemnica majora Pukackiego
Przed kilkoma miesiącami gruchnęła wieść, że Instytut Pamięci Narodowej natrafił na teczkę SB majora Franciszka Pukackiego.
[wiecej]

Emeryci na dyżurze radnego
Kwestia zmiany mentalności młodych emerytów i szczegółowe rozwiązania podatkowe to tematy, które zdominowały ostatni dyżur radnego gminy Krotoszyn Zygmunta Kozupy – 13 stycznia w bibliotece publicznej.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w kryzysie. Gospodarczym.
[wiecej]