Dziś: | Wydanie z 10 lutego 2009 Aktualny nr: 721

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
REKLAMA 
Forum Rzeczy
Jakich tekstów brakuje Ci w Rzeczy Krotoszyńskiej, a które są – Twoim zdaniem – zbędne? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Kierowca Ferrari bez wyroku
30 kwietnia ubiegłego roku na ul. Ostrowskiej w Krotoszynie doszło do wypadku – biznesmen rozbił swoje ferrari. Mimo iż sprawa wydawała się jasna – kierowca pod wpływem alkoholu, wypadek i ranny pasażer – to do dziś brak jej sądowego finału. Postępowanie ciągnie się już blisko rok, odbyło się kilka rozpraw.
[wiecej]

Zdechłe zwierzęta w pojemnikach na śmieci
Selektywna zbiórka śmieci jest obecnie nieopłacalna. Gmina i PGKiM dokładają do niej 300 tys. zł rocznie. Głównie dlatego, że niektórzy pozbywają się domowych odpadów, wrzucając je do pojemników na plastik i papier.
[wiecej]

Grypa – bez paniki
W lutym zanotowano w naszym powiecie znaczny wzrost zachorowań na grypę. Do placówek ochrony zdrowia zgłosiło się ponad tysiąc osób, specjaliści uspokajają jednak – to powtarzalna tendencja, występująca co roku. Nie ma powodów do paniki.
[wiecej]

Gdzie zniknęła tablica ku czci Poznańczyka?
Przez wiele lat krotoszyński dworzec PKP zdobiła tablica upamiętniająca pomoc pociągu Poznańczyk w obronie Krotoszyna. W chwili obecnej w miejscu, gdzie się znajdowała, jest pusta ściana.
[wiecej]

Polityczny weteran w Kołłątaju
We wtorek krotoszyńskie liceum im. Hugona Kołłątaja przyjmowało w swoich progach kolejnego w ostatnim czasie szacownego gościa. Tym razem z młodzieżą spotkał się jeden z weteranów polskiej demokracji – marszałek Sejmu prof. Stefan Niesiołowski.
[wiecej]

Wybudują dwa kolejne orliki!
W tym roku w Krotoszynie powstaną aż dwa kompleksy boisk sportowych Orlik 2012. Jedno w Liceum im. Hugona Kołłątaja, drugie w Zespole Szkół nr 3.
[wiecej]

30 tys. zł nagrody dla szkoły w Dzielicach
Dzielicka filia Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie otrzymała za projekt pod nazwą Izba lekcyjna z dawnych lat 30 tysięcy zł nagrody.
[wiecej]

W powiecie seryjnie giną samochody!
Przez powiat krotoszyński przetacza się kolejna fala kradzieży. Po amatorach samochodowego wyposażenia przyszła pora złodziei aut. Tylko w ostatnim tygodniu zginęło kilka pojazdów.

[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w głupocie mieszkańców.

[wiecej]