Dziś: | Wydanie z 17 lutego 2009 Aktualny nr: 722

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Forum Rzeczy
Jakich tekstów brakuje Ci w Rzeczy Krotoszyńskiej, a które są – Twoim zdaniem – zbędne? Czekamy na Państwa głosy!
[wiecej]

Turek opuszcza Kobierno
Turek Ebubekir Koc, właściciel spółki Elpa Onder, produkującej do niedawna kebab w Kobiernie, gwarantuje, że obecnie szuka nowej siedziby zakładu w odległości ok. 30 km od Krotoszyna. Chce zatrudnić 20 osób i ponownie ruszyć z produkcją kebabu. Czy spore zadłużenie spółki wobec kilku firm nie zniweczy tych planów?
[wiecej]

Niebawem finał sprawy Tomasza B. - Nie pamięta, czy kierował ferrari
O postępowaniu sądowym w sprawie wypadku ferrari w kwietniu ubiegłego roku pisaliśmy w poprzednim numerze Rzeczy. Na rozprawie, która odbyła się w środę 11 lutego, zakończono przewód sądowy. Oskarżenie i obrona wygłosiły mowy końcowe, przesłuchano ostatniego biegłego. Wyrok poznamy 18 lutego.
[wiecej]

Zagrał główną rolę w Detektywach!
Tomasz Nadstawek z Krotoszyna wystąpi w popularnym serialu pt. Detektywi. Zagra głównego bohatera negatywnego, a odcinek ten będzie można obejrzeć w telewizji TVN 25 lutego. 24-letni krotoszynianin wystąpi również w Grze wstępnej – nowym programie rozrywkowym Polsatu.
[wiecej]

Automaty to nie kasyno
Salonu gier w Krotoszynie nie będzie – to już wiadomo. Jednak w stolicy powiatu przybywa punktów z automatami. Maszyny stoją przy lokalach gastronomicznych, stacjach benzynowych czy pubach, ostatnio pojawiły się nawet lokale specjalizujące się w oferowaniu tego typu rozrywki.
[wiecej]

PrezydĘcki błONd?
Po Krotoszynie od pewnego czasu krążą plotki dotyczące rzekomego błędu...
[wiecej]

Palikotyzowali się w Zdunach
W poniedziałek, 16 lutego Zduny odwiedził Janusz Palikot. Kontrowersyjny poseł PO, biznesmen i wiceszef sejmowej komisji Przyjazne Państwo przyjechał na zaproszenie lokalnego przedsiębiorcy Ryszarda Marka.
[wiecej]

Zainwestują w LO
Konkurencja zmusza szkoły ponadgimnazjalne do zabiegania o ucznia. Kiedyś głównym elementem rywalizacji były wyniki nauczania, dziś uczniowie zwracają też uwagę na zaplecze dydaktyczne i warunki w szkole. Krotoszyński Kołłątaj chce zainwestować w nową pracownię chemiczną oraz klasę językową.
[wiecej]

Służą pod Wierzbiętą
Poczet Rycerzy Wierzbięty herbu Łodzia, należący do kaliskiego Stowarzyszenia Bractw Rycerskich, współzałożonego kilka lat temu przez krotoszynianina Piotra Mikołajczyka, obecnie jego wiceprezesa, liczy dziś dziewięć osób. Dowódcą pocztu jest właśnie Mikołajczyk. Całe stowarzyszenie zrzesza łącznie około stu osób z rejonu Gostynia, Kalisza, Koła, Krotoszyna.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w zaproszeniu na sobotni wieczór.
[wiecej]