Dziś: | Wydanie z 24 lutego 2009 Aktualny nr: 723

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
1 000 zł za pogrzeb
Proboszcz sulmierzyckiej parafii podniósł do 1 000 zł stawkę za pogrzeb. Ta cena, stanowiąca blisko dwustuprocentowy wzrost, zelektryzowała mieszkańców. Tymczasem ksiądz twierdzi, że skoro rosną koszty utrzymania cmentarza, rosną też koszty pogrzebu. A ludzie, zdaniem proboszcza, otrzymują duży zasiłek z ZUS.
[wiecej]

Będą zwolnienia w wielu firmach
Kryzys gospodarczy coraz szerszym echem odbija się na firmach z naszego powiatu. Do połowy roku pracę w Mahle może stracić 150 osób.
[wiecej]

Ciągle przybywa nam spraw alimentacyjnych
Krotoszyński sąd rozpatruje rocznie kilkadziesiąt spraw o przyznanie alimentów i ponad sto o zmianę ich wysokości. Od początku 2009 roku jest ich więcej, na co składają się dwa czynniki – reaktywacja funduszu alimentacyjnego i kryzys gospodarczy.
[wiecej]

Wyrok w sprawie Tomasza B. - Trzy lata bez prawka
Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał Tomasza B. – biznesmena, który wiosną ubiegłego roku spowodował kolizję na ul. Ostrowskiej, rozbijając swoje ferrari, na karę więzienia w zawieszeniu. Zostanie mu także zabrane prawo jazdy na trzy lata.
[wiecej]

Walczą ze świńską chorobą
Czy osoby badające i szczepiące świnie na chorobę Aujeszky’ego przy okazji przenoszą zarazki innych schorzeń, jak np. dyzenterii? Gdzie stwierdzono największe ogniska wirusa wspomnianej na początku, śmiertelnej dla świń choroby?
[wiecej]

Przenikliwe zimno w hufcu
W pomieszczeniach Komendy Hufca ZHP w Krotoszynie na poddaszu budynku przy ul. Młyńskiej 2 temperatura podczas największych mrozów wynosiła zaledwie 8 stopni Celsjusza. Latem natomiast sięga ponad 30 stopni.
[wiecej]

Czy opłaca się mieszkać w KSM?
18 lutego w szkole podstawowej nr 8 odbyło się spotkanie mieszkańców krotoszyńskich osiedli z reprezentantami miejscowego oddziału Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców.
[wiecej]

Czołówka ciężarówek w Roszkach
18 stycznia doszło w Roszkach do zderzenia dwóch ciężarówek. Wypadek wydarzył się na ośnieżonej jezdni, w trudnych warunkach drogowych. We wraku utknął kierowca, trzeba było ciąć kabinę.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w płatnej strefie postoju.
[wiecej]