Dziś: | Wydanie z 3 marca 2009 Aktualny nr: 724

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
W Mahle stres i niepewność
Sytuacja w firmie Mahle jest niestabilna. Spadła ilość zamówień, bo na świecie kryzys zachwiał przemysłem motoryzacyjnym, dla którego produkuje także krotoszyński zakład. Trwają zwolnienia pracowników, wielu zatrudnionych pobiera niższe pensje, po raz drugi w ostatnim czasie dyrekcja zarządziła przestój produkcyjny.
[wiecej]

Dla kogo staż absolwencki?
Staże absolwenckie pomagają bezrobotnym po szkołach w zdobyciu niezbędnej praktyki. Trwające od trzech miesięcy do roku przygotowanie ma nauczyć najpotrzebniejszych umiejętności u danego pracodawcy. W naszym powiecie korzysta z nich rokrocznie kilkaset osób.
[wiecej]

Zamieszanie z umowami śmieciowymi
Okazuje się, że uchwalony kilka lat temu przez Radę Miejską Krotoszyna regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie wymaga korekty, bo jest nieprecyzyjny, a momentami sprzeczny z zapisami prawa nadrzędnego.
[wiecej]

Ustawią kubły i ogrodzą teren?
Czy usunięte z wielu miejsc Krotoszyna (m.in. z ul. Koźmińskiej koło marketu Biedronka czy z ul. Zacisze k. sklepu Dino) pojemniki na odpady segregowane powrócą? Gmina i PGKiM rozważają umieszczenie ich w punktach ogrodzonych, otwieranych tylko w wyznaczonych godzinach.
[wiecej]

Czy nasi radni grają pod publiczkę?
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna doszło do ostrej wymiany zdań. Marian Skotarek zarzucił radnym opozycji, że wypowiadają się wyłącznie pod publiczkę, aby zdobyć uznanie mediów, Dariusz Rozum odparł, że jemu z kolei nie podobają się tasiemcowe wywody Skotarka.
[wiecej]

Wynagrodzenia nieznane
Tydzień temu opisywaliśmy zebranie członków Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w SP nr 8. Pytano wówczas m.in. o wysokość wynagrodzeń członków rady nadzorczej i zarządu spółdzielni. Jak pisaliśmy, w spotkaniu nie uczestniczył żaden przedstawiciel władz KSM, więc spółdzielcy nie otrzymali odpowiedzi.
[wiecej]

Postrzelił syna - stanie przed sądem
Prowadząca sprawę tragicznego wypadku podczas polowania w podkrotoszyńskich lasach prokuratura Rejonowa w Krotoszynie zakończyła śledztwo.
[wiecej]

Ścisła tajemnica kapituły
Gmina uchwaliła regulaminy nadawania tytułów Honorowy Obywatel Krotoszyna i Zasłużony dla Krotoszyna.
[wiecej]

Nie radzą sobie bez księgowego
Radni powiatowi wysłuchali informacji przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń, którzy zwięźle prezentowali swoją działalność i mówili o największych problemach, z jakimi się borykają. Przekonywali, że pieniądze przekazywane przez samorządy są dobrze wydawane.
[wiecej]