Dziś: | Wydanie z 10 marca 2009 Aktualny nr: 725

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Sezon na dziury
Zima, choć krótka, była bardzo gwałtowna. Zdewastowała powiatowe drogi i chodniki. Liczba dziur jest zastraszająca, a po wielu ulicach trzeba jeździć slalomem, omijając ogromne wyrwy. Zarządcy dróg przyznają – jest gorzej niż w zeszłym roku. Niestety, na zakończenie remontów przyjdzie nam poczekać kilka miesięcy.
[wiecej]

Niech piasek zniknie z ulic
Po zimie nasze drogi wyglądają jak szwajcarski ser. Niestety, dziury i wyrwy to nie jedyne zmartwienia kierowców i pieszych. Na ulicach zalegają także ogromne ilości piasku, używanego jeszcze niedawno do posypywania jezdni i chodników. Zarządcy ulic właśnie rozpoczynają ich usuwanie.
[wiecej]

Sprawa Eugeniusza S. - Czy urzędnik jest urzędnikiem?
9 marca odbyła się ostatnia rozprawa krotoszyńskiego geodety oskarżonego o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej urzędniczki państwowej. Oskarżenie jest pewne winy Eugeniusza S., obrona mówi – szeregowi pracownicy starostwa to nie urzędnicy państwowi.
[wiecej]

Początek końca straży ochotniczej?
W ubiegłym tygodniu, w tekście Spór o pieniądze czy o zasadę?, pisaliśmy o problemach z rozliczeniem wyjazdu jednostki OSP Chwaliszew poza teren gminy. Poszczególne jednostki ochotnicze podsumowują teraz swoją działalność w 2008 r. 24 lutego spotkanie sprawozdawcze odbyło się również w Konarzewie. Ostrych spięć pomiędzy strażakami-ochotnikami a przedstawicielem straży zawodowej nie było, choć mówiono o wielu trudnych sprawach.
[wiecej]

Czy będzie punkt widokowy?
Radny Edward Jokiel w imieniu członków klubu Samorządowej Inicjatywy Obywatelskiej zwrócił się do burmistrza Krotoszyna o podjęcie działań na rzecz zachowania od zabudowy niewielkiej części terenu w rejonie skrzyżowania ulic: Ceglarskiej, Świętokrzyskiej i Bractwa Kurkowego.
[wiecej]

Nasze gazele biznesu
Aż jedenaście firm z powiatu krotoszyńskiego otrzymało tytuły Gazeli Biznesu 2008. Zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest najbardziej prężnym przedsiębiorstwom, które są uczciwe wobec klientów, ZUS-u i Urzędu Skarbowego oraz swoich pracowników.
[wiecej]

KOK woli solidnych partnerów
Krotoszyński Ośrodek Kultury chce, by obsługą handlową największych imprez plenerowych, które odbędą się na przełomie maja i czerwca oraz w sierpniu, zajęła się firma solidna i profesjonalna.
[wiecej]

Czy do Krotoszyna przylecą balony?
Stolica powiatu ma szansę na uczestnictwo w jednej z wielkopolskich imprez baloniarskich. Zmagania organizowane przez leszczyński aeroklub i samorząd Kościana mogłyby mieć miejsce w Krotoszynie pod koniec czerwca. Urzędnicy niczego oficjalnie nie potwierdzają, jednak pierwsze rozmowy na ten temat już się odbyły.
[wiecej]

Komitet Obywatelski w Krotoszynie - Nim skończył się w Polsce komunizm
4 czerwca 1989 r. skończył się w Polsce komunizm – stwierdziła w telewizji aktorka Joanna Szczepkowska, poproszona o skomentowanie wyniku pierwszych w kraju częściowo wolnych wyborów. I faktycznie, był to moment przełomowy, decydujący o późniejszej zmianie ustroju państwa.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w krotoszyńskim targowisku.
[wiecej]