Dziś: | Wydanie z 17 marca 2009 Aktualny nr: 726

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Ewakuacja w Nutricii
We wtorek rano w zakładzie mleczarskim Nutricia w Krotoszynie ulotniły się trujące opary kwasu azotowego. Część z nich dostała się do atmosfery. Ewakuowano pracowników zakładu. Straż pożarna ściągnęła jednostkę ratownictwa chemicznego z Ostrowa. Niebezpieczeństwo zażegnano po kilku godzinach.
[wiecej]

Fabryka parkietów nabiera sił
Z niecałych 200 do 150 spadnie do końca roku liczba pracowników Fabryki Parkietów Biadki. Firma po wejściu inwestora strategicznego jest w fazie przekształceń. Ma taniej wytwarzać parkiety i deski podłogowe.
[wiecej]

Czy w przedszkolach starczy miejsc dla chętnych?
W gminie Krotoszyn 1 marca rozpoczął się nabór do przedszkoli. Miejsc powinno wystarczyć dla większości chętnych, bo nawet jeśli podanie rodzica zostanie odrzucone przez dyrekcję przedszkola, można się odwołać do burmistrza.
[wiecej]

Do szkoły o rok wcześniej
Do tej pory zdarzało się rzadko, by sześciolatek rozpoczynał naukę w pierwszej klasie. Krotoszyńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna odnotowywała w każdym roku zaledwie pojedyncze przypadki. Już w 2012 roku ma to być norma, a w najbliższych trzech latach – indywidualna decyzja rodziców dziecka.
[wiecej]

Czy modernizacja dróg się opóźni?
Wysokie miejsce, jakie projekt modernizacji ulic Magazynowej, Łukaszewicza i Staszica zajął na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, przyjęto w Krotoszynie z ogromnym zadowoleniem. Niestety, wniosek jeszcze nie trafił do WRPO.
[wiecej]

Dłużnicy zmorą biblioteki
Przetrzymywanie książek jest ogólnopolskim problemem bibliotek. Również w Krotoszynie spóźnialskich i zapominalskich nie brakuje. Placówka szuka sposobów by nakłonić ich od oddania książek, tymczasem wokół bibliotek kręcą się firmy windykacyjne, szukające zarobku.
[wiecej]

Przerost formy nad treścią?
Dostęp do nowych pozycji książkowych w krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej nie jest najlepszy.
[wiecej]

Zapadł wyrok w sprawie szarpaniny w starostwie
Zakończyła się głośna sprawa szarpaniny w krotoszyńskim starostwie powiatowym. Geodetę Eugeniusza S. sąd rejonowy uznał winnym tego, że u jednej z urzędniczek wydziału geodezji spowodował otarcie naskórka i siniaka oraz znieważył kilku innych pracowników urzędu.
[wiecej]

Pokłosie sprawy Eugeniusza S.?
W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wyrok w sprawie krotoszyńskiego geodety Eugeniusza S. Oskarżony twierdzi jednak, że podczas postępowania przygotowawczego mogło dojść do złamania prawa. Sprawę bada jarocińska prokuratura.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że dobrze mieć swojego posła.
[wiecej]