Dziś: | Wydanie z 24 marca 2009 Aktualny nr: 727

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Samowolnie ustawiono znak
Pojawienie się znaku zakaz ruchu na ul. Rusa w Krotoszynie zbulwersowało niektórych mieszkańców, ponieważ zamknięto legalny dojazd do tej krótkiej ulicy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że tak restrykcyjne oznakowanie prawdopodobnie zostało postawione samowolnie - a to jest karalne.
[wiecej]

Okradli kościół farny!
Wieczorem, w środę 18 marca policjanci otrzymali zgłoszenie, że po rusztowaniach remontowanego kościoła p.w. ś.w Jana Chrziciela w Krotoszynie chodzi dwóch mężczyzn. Informację tę przekazała stróżom prawa krotoszynianka.
[wiecej]

Będą kontrole w pubach i na placach zabaw?
Krotoszyńscy radni chcą częstszych kontroli w lokalach gastronomicznych i pubach, aby sprawdzić, czy młodzież nie pije tam alkoholu. Policja i Straż Miejska powinny też nasilić patrole na placach zabaw i boiskach szkolnych, gdyż od mieszkańców dochodzą sygnały o spożywaniu piwa przez nieletnich.
[wiecej]

Zamkną nam kino?
Okna, drzwi i dach kina w Krotoszynie są w katastrofalnym stanie. Brakuje dodatkowego wyjścia ewakuacyjnego. Kontrolujące obiekt Sanepid i straż pożarna grożą zamknięciem Przedwiośnia, jeśli wkrótce nie zostanie przeprowadzony generalny remont.
[wiecej]

Niebezpieczne chodniki
Trwają remonty dróg. Tymczasem po zimie także chodniki często bywają uszkodzone. Przez jedną z takich chodnikowych pułapek nasza Czytelniczka zwichnęła sobie rękę. Kobieta chce wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za trotuar i domaga się zadośćuczynienia.
[wiecej]

Jesteśmy pokoleniem dłużników
Otrzymałam od rodziców solidne, poznańskie wychowanie. Mama od zawsze powtarzała mi: dobry zwyczaj nie pożyczaj, dziecko. Chodziło jej o to, abym to ja nie pożyczała pieniędzy i innych dóbr materialnych. Byłam dość beztroskim dzieckiem i dawałam przyjaciołom, to czego aktualnie potrzebowali.
[wiecej]

Agencja przyjęła już 130 wniosków
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczęła przyjmować wnioski o przyznanie płatności obszarowych za 2009 rok. Miejscowi rolnicy wszelkie potrzebne dokumenty mogą składać w krotoszyńskim biurze agencji osobiście za pomocą osoby trzeciej lub przesłać pocztą. Najlepiej, aby to zrobili do 15 maja.
[wiecej]

Strażacki poker?
Między strażą zawodową a ochotniczą nie ma konfliktu. Są za to osoby, które dążą do zakłócenia dobrej współpracy. Tak mówią strażacy zawodowi. Krotoszyński komendant powiatowy Mariusz Przybył przekonywał, że wszelkie niejasności wyjaśniono, choć pieniędzy w straży rzeczywiście mogłoby być więcej.
[wiecej]

W czym rzecz

Rzecz w tym, że gmina Krotoszyn zamierza wkrótce rozpocząć akcję wszczepiania psom elektronicznych czipów identyfikacyjnych. Prawdopodobnie w kwietniu samorząd podpisze umowę z jedną ze specjalizujących się w tym firm, która zajmie się sprawą komopleksowo. Czipowanie czworonogów będzie w tym roku bezpłatne dla właścicieli.
[wiecej]