Dziś: | Wydanie z 31 marca 2009 Aktualny nr: 728

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Autobus zderzył się z tirem
Kilku rannych żołnierzy, utrudnienia w ruchu i akcja ratunkowa w wyjątkowo trudnych warunkach - to bilans wypadku, do którego doszło w miniony wtorek wieczorem na krajowej piętnastce, tuż za Koźminem. Sypał wtedy śnieg, była gołoledź.
[wiecej]

Milionowy dług lokatorów
Brakuje pieniędzy na remont mieszkań komunalnych. Nie ma też środków na wybudowanie nowych. Dlaczego? Bo wielu lokatorów mieszkań komunalnych nie płaci czynszu. Zadłużenie z tego tytułu wynosi już ok. 1 mln 200 tys. zł!
[wiecej]

Co z tym abonamentem?
Gdy nowa ustawa medialna zacznie obowiązywać, zniesiony zostanie ten niechętnie przez Polaków płacony podatek. Czy urzędy skarbowe - jak zapowiadają media - faktycznie będą mogły odebrać wszystkie zaległości? Poseł Maciej Orzechowski uważa, że to raczej nie nastąpi.
[wiecej]

Kanalizacji w Smoszewie nie będzie
Na dzień dzisiejszy nie ma planów budowy kanalizacji w Smoszewie - poinformował na zebraniu wiejskim Michał Kurek, naczelnik wydziału gospodarki Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
[wiecej]

Rekontrola PIP w Kobiernie
W podkrotoszyńskim Kobiernie znowu ruszyła produkcja kebabu. Spółki Elpa Onder z o.o. już tam nie ma. Pojawiła się inna - Euro Doner Poland - z którą właściciel nieruchomości Florian Kmiecik podpisał umowę na wynajem pomieszczeń.
[wiecej]

Kolejna szansa dla naszych szkół
Trzy szkoły z terenu powiatu krotoszyńskiego wezmą udział w pilotażowym programie E-szkoła Wielkopolska. Dla placówek to szansa, dla nauczycieli wyzwanie - trzeba będzie oswoić się z nowoczesnymi technologiami.
[wiecej]

Zduny zdecydowały się na obligacje
Zduny wyemitują w tym roku obligacje komunalne. Wprowadzi je na rynek bank DnB NORD Polska S.A. Jak stwierdziła na ostatniej sesji (26 marca) skarbnik samorządu Leokadia Jerzak, mają pomóc w zachowaniu płynności finansowej gminy.
[wiecej]

Pod okiem japońskich mistrzów
Przygodę z karate rozpoczął na serio w 1983 roku. Miał wtedy 11 lat. Razem z kuzynami i kolegami, w ośmioosobowej grupie, trenował w sali przedszkola przy Ogrodowskiego pod okiem Jerzego Sędzika. W Krotoszynie byli pierwsi.
[wiecej]