Dziś: | Wydanie z 21 kwietnia 2009 Aktualny nr: 731

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Mógł spłonąć żywcem!
Prawdopodobnie zaśnięcie mężczyzny z niedopałkiem papierosa był przyczyną pożaru w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. w Krotoszynie. Spłonęła pościel i łóżko, ale gdyby w porę nie wezwano straży pożarnej, mogło dojść do tragedii.
[wiecej]

Odszkodowania za karty pojazdu - Czy powiat straci miliony?
W Polsce ruszyła lawina wniosków o zwrot pieniędzy wpłaconych za karty pojazdu w latach 2004 – 2006. Powiat krotoszyński jest winien kierowcom co najmniej 2,6 mln zł. Na razie zgłosiło się pięć osób. Wszystkie wygrały procesy sądowe z samorządem.
[wiecej]

Dochody z sal wiejskich w budżecie?
Znowu zawrzało na sesji krotoszyńskiej Rady Miejskiej. Opozycja zarzuca burmistrzowi brak przejrzystości finansowej w rozliczeniach wpływów za wynajem sal wiejskich. W podtekście można doszukać się opinii, że burmistrz faworyzuje wsie.
[wiecej]

Okradli wagonownię, ludzie mają mniej pracy
Zakład naprawy wagonów w Krotoszynie został okradziony. Złodzieje weszli do hali po wybiciu szyby w oknie i ukradli części z trzech automatów spawalniczych. Urządzenia zakupione w grudniu 2008 r. stoją teraz bezużyteczne.
[wiecej]

Wyrzucona ze stażu?
Młoda kobieta twierdzi, że odbywając staż w barze była wykorzystywana, a w końcu właścicielka ją wyrzuciła. Pracodawczyni tłumaczy, iż złożyła wniosek o rozwiązanie stażu, bo stażystka próbowała zmieniać grafik pracy w lokalu.
[wiecej]

Brudna woda w naszych kranach - Problem, którego nie ma?
Do naszej redakcji coraz częściej przychodzą krotoszynianie, którzy narzekają na jakość wody płynącej z ich kranów. Urzędnicy i zakład wodociągów twierdzą, że nic o sprawie nie wiedzą. Tymczasem mieszkańcy są zirytowani sytuacją.
[wiecej]

Policja zlikwidowała dziuplę w Salni
Dwa tygodnie temu zlikwidowano dziuplę złodziei samochodów w podkrotoszyńskiej wsi Salnia. Miejsce, gdzie rozbierano auta, znajdowało się w budynkach jednego z opuszczonych na pierwszy rzut oka gospodarstw.
[wiecej]

Na gminne gadżety idzie 70 tysięcy
Promocja poprzez gadżety reklamowe jest bardzo pozytywnie odbierana – mówi Lucyna Bogdańska, zajmująca się w krotoszyńskim magistracie promowaniem miasta i gminy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Kolejny raz, tradycyjnie już przed sesją absolutoryjną, radni gminy Krotoszyn wywołali dyskusję o wpływach z wynajmu wiejskich świetlic
[wiecej]