Dziś: | Wydanie z 5 maja 2009 Aktualny nr: 733

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Przyjechał z sepsą
28-letni mieszkaniec Krotoszyna umarł w zeszłym tygodniu w szpitalu powiatowym na sepsę. Przyczyną śmierci było zakażenie organizmu bakteriami typu pneumokoki. Stan chorego po przywiezieniu do szpitala był bardzo ciężki – już wtedy miał wysoką gorączkę, ciężko oddychał i był siny na ciele.
[wiecej]

Myć ręce, wyrzucać chusteczki
Czy świńska grypa realnie nam zagraża? Jakie działania w związku z ryzykiem wystąpienia tego wirusa w naszym kraju podjęły krotoszyńskie służby sanitarne? Co powinniśmy zrobić, jeśli wystąpią u nas niepokojące objawy infekcji górnych dróg oddechowych?
[wiecej]

Podpalał rowy
Zatrzymano i ukarano mandatem 44-letniego mężczyznę, który podpalał rowy w gminie Zduny. Są podejrzenia, że do pożarów lasów w okolicach tego miasta też ktoś przyłożył rękę. Mieszkańcy są zbulwersowani.
[wiecej]

Jokś współczuje radnym opozycji
Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś otrzymał od radnych absolutorium za wykonanie budżetu w 2008 roku. Czternastu radnych koalicji głosowało za, a pięciu rajców z opozycji wystawiło mu negatywną ocenę. – Współczuję tym, którzy byli przeciw – skwitował burmistrz.
[wiecej]

Ostrów blokuje plany Dolnej Baryczy?
Liczący 17 gmin i zamieszkały przez 212 tysięcy osób Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy ma twardy orzech do zgryzienia. Pracuje nad rozpoczęciem budowy zakładu zagospodarowania śmieci w Wałkowie, ale napotyka na trudności ze strony Ostrowa i Urzędu Marszałkowskiego.
[wiecej]

Strefa parkowania na rynku
Opłata za parkowanie w strefie jest dość wysoka, ale tylko dlatego, by zapewnić dużą rotację pojazdów – uważa burmistrz Maciej Bratborski.
[wiecej]

Większe uprawnienia straży miejskiej
23 kwietnia 2009 w Sejmie RP przegłosowano projekt ustawy zwiększającej kompetencje strażników miejskich. Teraz czeka on na akceptację senatu i prezydenta.
[wiecej]

Ośrodek dla ofiar przemocy
W Zdunach powstał trzeci w województwie wielkopolskim (po Pile i Poznaniu) Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy. Uroczyste otwarcie placówki, mieszczącej się w budynkach po dawnym internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, miało miejsce 29 kwietnia.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że przez media przetacza się właśnie cała fala informacji na temat tzw. świńskiej grypy.
[wiecej]