Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

 
Bomba w ogólniaku
W liceum została podłożona bomba. Taką informację przekazał dyspozytorowi straży pożarnej w Krotoszynie tajemniczy głos. Wszystkie służby ratownicze zostały postawione na nogi, a dyrekcja szkoły zadecydowała o ewakuacji osób z budynku.
[wiecej]

Bezrobotnym trudniej o dotacje na firmę
Powiatowy Urząd Pracy zaostrzył od kwietnia kryteria przyznawania bezrobotnym pieniędzy na uruchomienie własnej firmy. Dyrekcja pośredniaka tłumaczy, że chodzi o rzetelne dysponowanie środkami publicznymi. A jest się o co starać, bo obecnie dotacja wynosi 17 tysięcy złotych.
[wiecej]

Koszmar na ulicy Rolniczej
Ogromne dziury, kurz, błoto - to tylko niektóre problemy, z którymi mieszkańcy ul. Rolniczej w Krotoszynie muszą się borykać na co dzień. Dlaczego samorządowcy z roku na rok odkładają naprawę drogi?
[wiecej]

Nie ozonują, tylko chlorują
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Krotoszyna jeden z radnych poprosił o szczegółowe informacje na temat sposobu odkażania wody w pływalni Wodnik, bowiem odebrał skargę od osoby, która narzekała na podrażnienia dróg oddechowych, jej zdaniem prawdopodobnie związane z nadmiarem chloru.
[wiecej]

Prezent na komunię czas kupić
I Komunia św. to przede wszystkim przeżycie duchowe. Przyjęło się, że towarzyszy mu przyjęcie, a dzieci otrzymują prezenty. Co kupić, by zadowolić ośmiolatka i nie doprowadzić do ruiny rodzinnego budżetu?
[wiecej]

Wywiad tygodnia
z Urszulą Olejnik, z krotoszyńskiego oddziału Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców
[wiecej]

Puchar jest nasz!

Tę słynną przyśpiewkę mogli odśpiewać w środę zawodnicy kobylińskiego Piasta, którzy stoczyli tego dnia zażartą walkę z Calisią Kalisz w finale Okręgowego Pucharu Polski. Stojący na wysokim poziomie mecz kobylinianie wygrali 2:1.
[wiecej]