Dziś: | Wydanie z 26 maja 2009 Aktualny nr: 736

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Finansowa


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Walczy o odszkodowanie
Choć od wydania wyroku sądowego minął już rok, ugryziona przez psa na chodniku mieszkanka Krotoszyna, nadal nie otrzymała odszkodowania. Opiekun psa nie zapłacił, bo nie pracuje na stałe. Całą sprawę bagatelizuje. A fakty są takie, że poszkodowana ma bliznę koło piersi, jest znerwicowana i bierze leki.
[wiecej]

Szpitale czerpią z dotacji unijnych
Zamiast 124 tysięcy złotych straty, krotoszyński Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej wypracował zysk w wysokości 1,6 mln zł. Według jego kierownictwa 2008 rok był nietypowy, ale nie wpłynął negatywnie na stabilność finansową i leczenie pacjentów. Przed lokalną służbą zdrowia szansa na dotacje unijne.
[wiecej]

Różopolanie mają problem, sołtys go nie widzi
Mieszkańcy Różopola, których domostwa usytuowane są przy bocznej drodze z tej wsi do Jasnego Pola, skarżą się na kurz i wnioskują o naprawę nawierzchni. Sołtys natomiast twierdzi, że problemu nie ma.
[wiecej]

(Nie) chcą nowych inwestorów?
Coraz częściej mówi się o powstaniu w Krotoszynie nowego zakładu, porównywalnego wielkością do Mahle Polska. Czy będzie to konkurencja dla producenta tłoków, tulei i zaworów?
[wiecej]

Śmiertelny wypadek w Mazurach
18 maja w Mazurach zderzyły się dwa auta. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu, drugi został odwieziony do szpitala w Ostrowie.
[wiecej]

Przez głupi żart powtórzy maturę
Policja prowadzi śledztwo mające na celu wykrycie sprawcy głupiego żartu o bombie w LO im. H. Kołłątaja. Uczennica, która zdawała rozszerzony egzamin z języka rosyjskiego, będzie musiała go powtórzyć.
[wiecej]

22 lata był prezesem PCK
Tadeusz Gronek przez 22 lata pełnił funkcję prezesa oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Teraz zrezygnował z kandydowania. 20 maja uczestnicy rejonowej konferencji PCK wybrali na jego miejsce Krzysztofa Kierzka.
[wiecej]

Ten dworzec woła o pomstę do nieba
Jeszcze kilkanaście lat temu stacja PKP w Kobylinie tętniła życiem.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w supermarkecie Kaufland.
[wiecej]