Dziś: | Wydanie z 2 czerwca 2009 Aktualny nr: 737

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz 
Zawrócono ich z wypadku
Wracamy do śmiertelnego wypadku w okolicach wsi Mazury i Warszty z 18 maja, w którym zginął 52-letni kierowca. Wyjazd strażaków z OSP Biadki, został wstrzymany, o co ochotnicy mają pretensje do komendanta państwowej straży. Podobno kiedy już dojeżdżali do wypadku, otrzymali rozkaz powrotu. Komendant odpowiada, że zastęp nie był gotowy do akcji ratunkowej.
[wiecej]

Czy to początek końca?
Pracownicy koncernu Mahle Polska otrzymują ulotki informujące o możliwości podjęcia pracy za granicą. Krążą pogłoski o przeniesieniu zakładu na Ukrainę.
[wiecej]

Pojedzie autobus do Kobylina
Autobusowa linia L będzie jeździć z Krotoszyna do Kobylina. Nowe połączenie ma uruchomić 1 września br. Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie. Części radnym nie spodobało się powstanie konkurencji dla prywatnego przewoźnika.
[wiecej]

Sadysta czy ofiara intrygi?
Przed kilkoma dniami otrzymaliśmy zatrważający e-mail. Anonimowy nadawca sugerował, iż mieszkaniec Rozdrażewa Stanisław Gąsiorek znęca się nad swoimi zwierzętami – psami i końmi. Z rozmów z lekarzami weterynarii oraz z policyjnego raportu wynika, iż nic takiego nie miało miejsca. Sam zainteresowany również odpiera zarzuty.
[wiecej]

Rondo honorowych krwiodawców?
Jesienią ma się rozpocząć budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej, Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja. Pojawiła się już nawet propozycja nazwy – Rondo Honorowych Dawców Krwi.
[wiecej]

Wspominają, jak byli mali
Wojciech Szuniewicz, Marlena Nabzdyk, Juliusz Poczta w dzieciństwie nie byli aniołkami. Ich rodzice nieraz musieli przełożyć ich przez kolano i dać klapsa, by przywołać do porządku. No i udało się. Wyszli na ludzi i zgodzili się nam o tym opowiedzieć.
[wiecej]

Po koncercie idą na oranżadę
Beata, Beata, Beata!!! – kilkakrotnie w czasie występu Bajmu skandowała najmłodsza część publiczności, która na długo przed koncertem tej formacji okupowała wręcz barierki tuż przed sceną. A solistka Bajmu Beata Kozidrak kilkakrotnie wyrażała swoją radość z przyjazdu do Krotoszyna.
[wiecej]

Bez najmniejszych wątpliwości
Eugenia i Bogusław Mądrzakowie należeli do Komitetu Obywatelskiego od początku. – Ktoś do nas zatelefonował, informując o pierwszym spotkaniu, w tej chwili już nie pamiętam, kto to był, ale z pewnością ktoś godzien zaufania – wspomina pani Eugenia.
[wiecej]

Bez KO nie byłoby samorządu
Poświęcony krotoszyńskiemu Komitetowi Obywatelskiemu tekst kaliszanki Grażyny Schlender nie jest wolny od błędów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w eurowyborach.
[wiecej]