Dziś: | Wydanie z 9 czerwca 2009 Aktualny nr: 738

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Policjant poddał się karze
Byłemu już policjantowi z krotoszyńskiej drogówki, który w styczniu spowodował kolizję, prowadząc auto pod wpływem alkoholu, sąd zabrał prawo jazdy na 2 lata. Funkcjonariusz z 19-letnim stażem pracy zapłaci też 2 tys. zł grzywny i pokryje koszty sądowe.
[wiecej]

W naszym powiecie także wygrała Platforma
Tylko niecałe 20 proc. mieszkańców powiatu krotoszyńskiego poszło w niedzielę do urn. W wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyła u nas Platforma Obywatelska (33 proc. głosów), drugie miejsce zajął PSL (23 proc.), trzecie – PiS (18 proc.).
[wiecej]

Wkrótce rusza wykup gruntów pod obwodnicę
Nawet 500 mln zł może kosztować obwodnica omijająca Krotoszyn. Inwestycja rozpocznie się prawdopodobnie w okolicy Bożacina. Czy właściciele okolicznych nieruchomości powinni żyć w niepewności o dalszy los swoich gruntów?
[wiecej]

Pół miliona dla naszych wsi
Fundusz sołecki na 2010 r. dla wszystkich wsi w gminie Krotoszyn wyniesie 507 tysięcy złotych. To znaczące zwiększenie pieniędzy będących do dyspozycji tych jednostek pomocniczych samorządu.
[wiecej]

Dyrektor SDK tanią siłą roboczą?
Dyrektor Sulmierzyckiego Domu Kultury Bolesław Grobelny rezygnuje z funkcji. Pismo wypowiadające umowę trafiło już na biurko burmistrza Sulmierzyc, Idziego Kalinowskiego.
[wiecej]

Uhonorowani zostali w czasie kryzysu
Trzy firmy z Krotoszyna otrzymały certyfikat Wielkopolska Jakość przyznawany przez Wielkopolski Instytut Jakości.
[wiecej]

Monstrualne auta w Krotoszynie
4 czerwca na krotoszyńskim stadionie miał miejsce niecodzienny pokaz.
[wiecej]

Polonia Środa – Piast Kobylin 0:1 (0:1) - Historyczny sukces Piasta!
Największy sukces w historii kobylińskiego klubu piłkarskiego Piast! Po wygranej z liderem poznańskiej okręgówki Polonią Środa, zawodnicy Marka Nowickiego po raz pierwszy wywalczyli awans do finału Pucharu Polski.
[wiecej]