Dziś: | Wydanie z 23 czerwca 2009 Aktualny nr: 740

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Skandal w schronisku
Nie przebierali w słowach, krytykując Artura Luźnego, prowadzącego krotoszyńskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Głównym zarzutem był zamiar uduszenia przez kierownika czworonoga trzymanego na sznurze. Kilkanaście dni temu trójka, chcących zachować anonimowość, krotoszynian udała się do schroniska, by odebrać upatrzonego wcześniej psa. – Otworzył nam młody człowiek, który zapewniał, iż pana Luźnego nie ma w obiekcie – relacjonuje młoda kobieta.
[wiecej]

Ile mają ludzie władzy?
Najbogatszym samorządowcem jest nadal krotoszyński radny Dariusz Rozum. Lista jego budynków i innych nieruchomości jest imponująca. O wiele mniejszy majątek zgromadził radny powiatowy lekarz Piotr Januszkiewicz. Największy dom o powierzchni 300 m kw. ma natomiast Cezary Piłkowski – koźmiński rajca powiatowy, a największe oszczędności Jacek Cierniewski – dyrektor CSiR Wodnik.
[wiecej]

Ale szambo! Kto zawalił sprawę?
Zepsuła się oczyszczalnia ścieków działająca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie. Dyrektor Dionizy Waszczuk zwrócił się do władz powiatu o pieniądze na remont. Radny z SLD Zbigniew Brodziak uważa, że doszło do zaniedbań i domaga się kontroli w DPS.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W sposobie sprawowania funkcji przez Dionizego Waszczuka.
[wiecej]

10 lat grupy Pro-Agro - Nasi rolnicy udowodnili, że potrafią
Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej Pro-Agro w Krotoszynie świętowało jubileusz 10-lecia. Na początku grupa rezydowała w pomieszczeniach Gminnej Spółdzielni i nie miała środków finansowych. Dziś dysponuje własnym biurowcem, samochodami i stale się rozwija.
[wiecej]

Dwoje nowych dyrektorów szkół
Mariola Kaźmierczak została wybrana nowym dyrektorem krotoszyńskiego Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, a Ireneusz Nowak – Szkoły Podstawowej nr 4.
[wiecej]

Szatan to nie mit i nie bajka
20 czerwca przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego, Gminy Mesjańskiej i Kościoła rzymskokatolickiego wzięli udział w ekumenicznym panelu dyskusyjnym w krotoszyńskiej galerii Refektarz. Spotkanie było elementem Pozytywnych Wibracji.
[wiecej]