Dziś: | Wydanie z 30 czerwca 2009 Aktualny nr: 741

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Na szpital ponad 5 mln
Szpital powiatowy w Krotoszynie otrzyma 5 mln 693 tys. zł dofinansowania na rozbudowę i doposażenie oddziału ratunkowego. Ta bardzo ważna dla bezpieczeństwa zdrowotnego inwestycja zakończy się w listopadzie 2011 roku.
[wiecej]

Radęca zalała uprawy
Mała rzeka Radęca płynąca przez gminę Kobylin spędza sen z powiek gospodarzom, których pola sąsiadują z jej korytem. W Wyganowie zalała uprawy.
[wiecej]

Do monitoringu gminy muszą dojrzeć
Jeszcze w tym roku w Krotoszynie i Koźminie najbardziej newralgiczne miejsca obserwować będą kamery. Na razie do systemu monitoringu nie zdecydowały się przystąpić inne gminy powiatu krotoszyńskiego.
[wiecej]

Najpierw ekspertyza, później remont
Na remont zepsutej oczyszczalni ścieków w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie powiat przekaże 76 tys. zł. Dyrektor ośrodka deklaruje wyłożenie 100 tys. zł.
[wiecej]

Porządek w schronisku to nie problem gminy?
Po naszym artykule Skandal w schronisku, który ukazał się w zeszłym tygodniu na łamach Rzeczy, do sprawy powrócono na obradach Rady Miejskiej. Burmistrz Jokś umył ręce od problemu, gdyż gmina nie odpowiada za bieżące utrzymanie obiektu.
[wiecej]

Tylko pogoda nie dopisuje
Wakacje trwają już od tygodnia, baseny w powiecie krotoszyńskim czekają na chętnych do kąpieli, tylko pogoda nie dopisuje.
[wiecej]

W Astrze lepiej, ale organizacyjnie
Astra Krotoszyn wreszcie przedstawiła władzom samorządowym rzetelne sprawozdanie finansowe. Po raz kolejny jednak klub zwrócił się do samorządu o dodatkowe pieniądze.
[wiecej]

Kiedy wreszcie wezmą się za drogi?
Trwa spór krotoszyńskich władz samorządowych o dbałość o drogi. Gmina twierdzi, że lepiej od powiatu wywiązuje się z bieżących napraw w jezdniach.
[wiecej]

Wpadł w ręce dzielnicowego
Policjant dzielnicowy zatrzymał złodzieja, który na wózku wiózł skradziony telewizor. Sprawca najpierw twierdził, że sprzęt RTV należy do niego, ale funkcjonariusz nie dał się wywieźć w pole.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, że niektóre tematy są szczególnie kłopotliwe.
[wiecej]