Dziś: | Wydanie z 7 lipca 2009 Aktualny nr: 742

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Budowlana


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Akcja CBŚ w straży
Od kilku dni Krotoszyn żyje informacją, że Centralne Biuro Śledcze zatrzymało na terenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej jednego z jej pracowników. Do zamknięcia bieżącego wydania Rzeczy Komenda Główna Policji nie chciała potwierdzić tej informacji, zasłaniając się tajemnicą. Krotoszyńska straż natomiast przyznała, że natychmiast zawiesiła 42-letniego strażaka, byłego zawodnika sumo, obecnie trenera kadry narodowej. Sprawa jest poważna. CBŚ zajmuje się przestępczością zorganizowaną i narkotykową, rozpracowując groźne grupy przestępcze.
[wiecej]

Dom kultury bez dyrektora
30 czerwca Bolesław Grobelny przestał pełnić funkcję dyrektora Sulmierzyckiego Domu Kultury. Zrezygnował z funkcji, gdyż Urząd Miejski nie dotrzymał obietnicy zatrudnienia go na pełny etat. Burmistrz Idzi Kalinowski tłumaczy, że radni nie zgodzili się na więcej niż pół etatu.
[wiecej]

Kłótnia o ul. Przyjemskich
Zakaz parkowania samochodów po jednej stronie ul. Przyjemskich w Koźminie Wlkp. wywołał spory na posiedzeniach komisji oraz sesji Rady Miejskiej.
[wiecej]

Prawie 2 miliony na remont - Rewolucja w mięśniaku
Rozpoczął się zakrojony na szeroką skalę remont w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Przebudowana zostanie sala gimnastyczna, powstanie dobudówka, wymienione będzie ogrzewanie i ponad sto okien.
[wiecej]

Koniec świata nad Krotoszynem
43 zdarzenia i 170 strażaków uczestniczyło w usuwaniu skutków nawałnicy, jak przeszła nad Krotoszynem 30 czerwca. Nasza straż spisała się bardzo dobrze.
[wiecej]

Biadkowianie chcą ograniczenia prędkości
W Biadkach nagminnie łamane są przepisu ruchu drogowego – mówi Jan Lizak, sołtys tej wsi. Biadkowianie chcieliby kolejnego ograniczenia prędkości.
[wiecej]

Przeobrażenia w gospodarstwach rolnych
W powiecie krotoszyńskim dominują niewielkie gospodarstwa. Jest tylko sześciu gospodarzy mających powyżej 100 hektarów gruntów rolnych.
[wiecej]

Złapali pijanego kierowcę
Policjanci z posterunku w Zdunach otrzymali oficjalne podziękowanie od burmistrza Sulmierzyc za sprawną i skuteczną akcję podczas dni tego miasta.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W ulewach, które co jakiś czas z coraz większym impetem dokonują zniszczeń w naszym mieście.
[wiecej]