Dziś: | Wydanie z 14 lipca 2009 Aktualny nr: 743

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Boiska, korty, stateczek?
Plany inwestycyjne dotyczące krotoszyńskiego Błonia są ambitne. Boiska, korty tenisowe, mały stok narciarski. W przyszłości zbudowane zostanie nowe molo, z którego mógłby wypływać niewielki stateczek. To jednak dość odległa wizja. Wszystko zależy do funduszy. Bez zewnętrznego dofinansowania gmina nie jest w stanie samodzielnie rozbudować tego chętnie odwiedzanego przez krotoszynian miejsca.
[wiecej]

Restauracja Impuls zamknięta - Zatruli się na festynie Bolsiusa
68 osób bawiących się na pikniku firmy Bolsius z Zalesia Małego (gm. Kobylin) zatruło się salmonellą. Impreza dla pracowników producenta świec, ich rodzin i przyjaciół odbyła się 26 czerwca w Zdunach.
[wiecej]

Nie ma sprawy, czyli o cenie dobrego samopoczucia
Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o wstrząsających scenach, do jakich miało dojść w krotoszyńskim schronisku dla zwierząt (RK z 24 czerwca). Do dziś nie ma jednak jasności, czy zarzuty wobec Artura Luźnego są prawdziwe, czy też wyssane z palca. Nikt nie zajął ponadto stanowiska w sprawie dość skandalicznych warunków panujących na ul. Ceglarskiej.
[wiecej]

Rost odwołany z kierowania Agencją Restrukturyzacji
Krzysztof Rost został na początku czerwca odwołany ze stanowiska kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krotoszynie. Podobno, wobec niektórych pracowników stosował mobbing.
[wiecej]

Gmina zakupiła nowe wiaty - Kosztowne usuwanie skutków głupoty
Trzynaście nowych przystanków autobusowych ustawiono na trasach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w gminie Krotoszyn. Do końca wakacji kolejne zostaną zmodernizowane.
[wiecej]

Dziurawa Słodowa
Wszystkim przechodniom doskwierają krzywe płyty chodnikowe i dziury w trotuarach. Takie, jak te na całej długości ul. Słodowej.
[wiecej]

Bombowy żartowniś zatrzymany
1 lipca w krotoszyńskim Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie ogłoszono alarm bombowy. Na szczęście bomby nie znaleziono. Kilka dni później wpadł autor głupiego żartu.
[wiecej]

Gmina nie chce współpracy z zakładem komunikacji
Kobylinianie muszą się zadowolić taką komunikacją, jaką mają teraz. Radni nie chcą, aby trasę Kobylin – Krotoszyn obsługiwały autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji ze stolicy powiatu. Wcześniej burmistrz Bernard Jasiński wnioskował w Krotoszynie o uruchomienie nowej linii.
[wiecej]

Dredy – moda czy inność?
Dredy, fryzura coraz popularniejsza, powstają ze sfilcowanych włosów. Choć kiedyś były charakterystyczne dla rastafarian, obecnie noszą je także przedstawiciele innych subkultur i nie tylko.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że mimo kanikuły, nasza gazeta na brak tematów nie narzeka.
[wiecej]