Dziś: | Wydanie z 28 lipca 2009 Aktualny nr: 745

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Nawałnica siała spustoszenie
Nawałnica, która w czwartek przeszła nad Krotoszynem i terenem naszego powiatu, spowodowała śmierć 47-letniego mężczyzny. Potężna wichura wyrywała drzewa jak zapałki, które spadały na samochody, uszkodziła również dachy budynków i zatarasowała wiele dróg. Nie było też prądu. Ręce pełne roboty mieli strażacy, którzy usuwali skutki jeszcze przez cały piątek i sobotę. Do szpitala trafiali ranni ze złamaniami, stłuczeniami i porażeni prądem.
[wiecej]

Zmarł przygnieciony drzewem
Po nawałnicy, która 23 lipca przeszła nad powiatem krotoszyńskim, do szpitala trafiło 25 rannych osób. 6 zostało hospitalizowanych, a 3 znajdowały się w stanie ciężkim. Niestety, jeden mężczyzna zmarł.
[wiecej]

Musieli żyć bez prądu - Chłodzili mleko w wannach
Mieszkańcy wsi Salnia pod Krotoszynem po gwałtownej ulewie z wichurą przez kilka dni musieli sobie radzić bez prądu. Rolnicy hodujący dojne krowy musieli chłodzić mleko w wannach z zimną wodą.
[wiecej]

Ucierpiały też szkoły
Czwartkowa wichura nie oszczędziła krotoszynian. Ucierpiały także niektóre miejscowe firmy oraz szkoły.
[wiecej]

Biernacki wypłacił kasę
Do naszej redakcji zgłosili się rolnicy, którym Zakłady Mięsne Biernacki zalegały z płatnościami za sprzedaż żywca. Andrzej Ruszczyński i Kazimierz Janicki nie kryli swego rozgoryczenia. Na szczęście w miniony poniedziałek – dzięki naszej interwencji – na ich konto przelano zaległe środki.
[wiecej]

O Boże! Boli mnie ząb…
Bolący ząb. Trzeba wybrać się do dentysty. Proste? Tylko z pozoru. Cena za borowanie waha się od 80 do 150 złotych. A nie każdego na to stać.
[wiecej]

Czarna Woda jest niebezpieczna
Czarna Woda jest małą rzeczką przepływającą przez Chwaliszew. Na odcinku 4 kilometrów pomiędzy Smoszewem a Sulmierzycami zalała łąki.
[wiecej]

Rozbierają mury po zakładach
Byłe krotoszyńskie Zakłady Mięsne zmieniają oblicze. Część nieruchomości sprzedano lokalnym firmom, natomiast działka zakładowa przy ul. Kobylińskiej ma się zamienić w galerię handlową z kinem i kawiarniami.
[wiecej]

Do twarzy z tatuażem
Utrwalanie znaków graficznych na skórze cieszy się od lat dużą popularnością, jednak ostatnio poszerza się przedział wiekowy osób, które decydują się na tzw. dziary.
[wiecej]

Nowy trener Astry: Jestem mile zaskoczony!
Rozmowa z Tomaszem Witkiem, wychowankiem „Górnika” Konin, a od tygodnia nowym trenerem pierwszej drużyny „Astry” Krotoszyn.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, że ledwie parę tygodni temu wrzucaliśmy do skarbonek przed kościołami datki jako pomoc.
[wiecej]