Dziś: | Wydanie z 4 sierpnia 2009 Aktualny nr: 746

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Liczenie strat po nawałnicy - Województwo da nam 600 tysięcy
Po nawałnicy z 23 lipca Urząd Marszałkowski w Poznaniu zadeklarował pomoc ze środków wojewódzkich. Na usunięcie szkód powiat krotoszyński dostanie 600 tys. zł.
[wiecej]

Milionowe straty po wichurze
Trwa liczenie strat po nawałnicy z 23 lipca. Szacuje się, że wyniosły one na terenie powiatu krotoszyńskiego wiele milionów złotych. Urząd Marszałkowski w Poznaniu na pokrycie części wydatków spowodowanych przez klęskę żywiołową przekaże nam 600 tysięcy złotych. Najwięcej – 492 tys. zł otrzyma gmina Krotoszyn.
[wiecej]

Sprzątanie wciąż trwa
Minęły już dwa tygodnie od wielkiej wichury. Wielkie sprzątanie skutków nawałnicy w Krotoszynie wciąż trwa. Jak mówi Michał Kurek – naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego przez cały czas pracuje ok. 60 osób.
[wiecej]

Prawdziwy najazd pracowników PZU
Krotoszyński PZU po pamiętnej lipcowej nawałnicy przyjął około tysiąca zgłoszeń. Z powodu takiej ogromnej ilości zarejestrowanych szkód w piątek do Krotoszyna przyjechało kilkudziesięciu pracowników wyspecjalizowanych w likwidacji szkód.
[wiecej]

Zginął przygnieciony drzewem
Krzyczał: Ratuj mnie! – opowiada mężczyzna, który uwalniał przechodnia przygniecionego pniem drzewa powalonego przez nawałnicę, która w ubiegły czwartek przeszła przez Krotoszyn. Pomimo że pierwszy raz w życiu pomagał ofierze wypadku, zachował zimną krew i współdziałał ze strażakami oraz ratownikami medycznymi. Dementujemy przy tym informację sprzed tygodnia, że śmiertelna ofiara nawałnicy doznała obrażeń w miejskim parku. Tak bowiem poinformowano nas w dyrekcji SP ZOZ.
[wiecej]

Fuszerka, której mogło nie być
– To jest ewidentna fuszerka – takimi słowami określiła prace budowlane przy krotoszyńskiej Biedronce telefonująca do naszej redakcji mieszkanka Krotoszyna. Dla kobiety niezrozumiałe jest, że wstawiono wysokie krawężniki, które stanowią wręcz zaporę trudną do pokonania chcącym się dostać do sklepu klientom.
[wiecej]

Futbol to biznes
Z byłym kapitanem poznańskiego „Lecha”, a obecnie kapitanem „Warty” Poznań Piotrem Reissem spotkaliśmy się po meczu sparingowym „Astry” Krotoszyn z „Wartą”. Zieloni wygrali 6:1, a popularny Reksio dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.
[wiecej]

Piast w rundzie wstępnej Pucharu Polski!
Piast Kobylin pokonał 3:1 (1:1) drugoligowy zespół Czarnych Żagań. W rundzie wstępnej pucharu Polski na szczeblu centralnym podopieczni trenera Marka Nowickiego zmierzą się z Lechią Zielona Góra.
[wiecej]