Dziś: | Wydanie z 11 sierpnia 2009 Aktualny nr: 747

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Bezrobotni krytykują
Kilku bezrobotnych poskarżyło nam się na funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy. Narzekają na brak ofert pracy i propozycji szkoleń przekwalifikujących oraz małą życzliwość. Dyrektor PUP uważa, że nie może spełnić oczekiwań wszystkich bezrobotnych i broni swoich podwładnych przed zarzutami. Kto ma rację?
[wiecej]

Cerabud zwalnia i topnieje w oczach
W trzech zakładach należących do spółki Cerabud trwają zwolnienia pracownicze. Do końca września zatrudnienie straci 85 osób, z czego 50 pochodzi z powiatu krotoszyńskiego. To, niestety, wieszczy rychły koniec jednego z największych w przeszłości zakładów produkcyjnych w rejonie.
[wiecej]

Kobiety samorządowe
Politycy rozważają wprowadzenie prawa, które gwarantowałoby konkretnemu procentowi kobiet obecność na listach wyborczych. Tymczasem, niezależnie od przymiarek do tzw. parytetów, od początku istnienia samorządu terytorialnego w obecnej postaci, czyli od wyborów w 1990 roku, panie kandydują do rad naszych gmin i miast, są do nich wybierane, a niektóre pełnią niepoślednie role w urzędach.
[wiecej]

Włodarze zapomnieli, że Fabryczna ciągnie się do Benickiej
Mieszkańcy odcinka ul. Fabrycznej – od Konstytucji 3 Maja do Benickiej – uważają, że władze miasta zapomniały o ich istnieniu i od lat nie remontują tej drogi. Bolący problem ulicy poruszaliśmy na łamach Rzeczy już kilkakrotnie. Jak do tej pory żadnej z obietnic remontu nie dotrzymano.
[wiecej]

Trudny rok dla roślin
Żniwa zależą od pogody. Rolnicy mają nadzieję, że w najbliższych dwóch tygodniach aura będzie im sprzyjać, a prace żniwne szybko zostaną zakończone.
[wiecej]

Folkowa podróż dookoła świata
Początek pierwszego i drugiego dnia tegorocznego krotoszyńskiego festiwalu folkowego (7 – 8 sierpnia) należał do polskich wykonawców. Potem królowali już artyści zagraniczni, prezentujący muzykę nie tylko z Europy.
[wiecej]

Co dalej z Krotoszanką?
Krotoszanka – najstarszy drewniany dom zachowany w Krotoszynie, pochodzący z drugiej połowy XVII wieku, od kilku lat jest remontowany przez osoby prywatne. Jakie plany ma wobec niego obecny właściciel?
[wiecej]

Czy Impuls znajdzie się na wokandzie?
Złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez firmę Madar, do której należy restauracja Impuls – mówi rzecznik prasowy krotoszyńskiego Sanepidu, Natalia Snadna.
[wiecej]

Urlopujących za granicą kryzys nie dotknął
Mimo kryzysu gospodarczego krotoszyńskie biura podróży nie zauważają spadku liczby osób korzystających z ich pośrednictwa. Krotoszynianie nie oszczędzają na wypoczynku. Nadal wyjeżdżają nad morze, jeziora czy w góry. A ci, którzy jeździli za granicę, nadal to robią.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tekście na innej stronie tego wydania.
[wiecej]