Dziś: | Wydanie z 18 sierpnia 2009 Aktualny nr: 748

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Dziś dodatek - Rzecz BudowlanaCałe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Krepel staje na nogi
Firma Krepel od początku lipca przyjęła z powrotem 20 pracowników. To pierwszy pozytywny objaw po dramatycznym przełomie roku 2008/2009, kiedy załoga została uszczuplona prawie o połowę. Firma powoli zyskuje nowe zamówienia, uruchomiła drugą zmianę pracowniczą. Głównym celem jest zwiększenie sprzedaży drewnianych pudełek w Polsce.
[wiecej]

Tajemnicze zaginięcie radnego
Co przez cztery dni działo się z radnym z Sulmierzyc Markiem Garyantesiewiczem? Od 11 do 14 sierpnia nie dawał znaków życia, więc rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Krotoszyńska policja umieściła na swoich stronach internetowych wizerunek 49-letniego szefa komisji społecznej sulmierzyckiej Rady Miejskiej. Mężczyzna odnalazł się w piątek wieczorem.
[wiecej]

Sala za 3 miliony czy dwie za połowę tej kwoty?
Najgorętszym tematem ubiegłotygodniowych posiedzeń komisji stałych Rady Powiatu Krotoszyńskiego była kwestia remontu bądź budowy nowej sali sportowej w koźmińskim liceum.
[wiecej]

Szansa na 10 mln dla szpitala
Krotoszyński szpital powiatowy ma szanse na otrzymanie kolejnego dofinansowania rozbudowy budynku przy ul. Mickiewicza. Tym razem chodzi aż o 10 milionów złotych.
[wiecej]

Kosz przepełniony, śmieci leżą obok
Publiczne kosze na śmieci są przeładowane. Pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta w krotoszyńskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej nie nadążają z opróżnianiem pojemników. Czyja to wina?
[wiecej]

Powiat teraz zaoszczędzi, by mieć na inwestycje w 2010 r.
Tegoroczny budżet naszego powiatu będzie uboższy o ok. 1,4 mln zł. Stanie się tak głównie na skutek niższych wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Zmniejszą się również niektóre wydatki.
[wiecej]

Asfaltowa ulica Samulskiego
Niedawno pisaliśmy o pracach budowlanych na ul. Samulskiego w Krotoszynie (osiedle Parcelki). 17 sierpnia nastąpił techniczny odbiór tej niedawno zakończonej inwestycji.
[wiecej]

Uczniowie odbierają świadectwa i znikają
Największą bolączką Cechu Rzemiosł Różnych jest lekceważące podejście niektórych młodocianych pracowników kończących szkołę zawodową do egzaminów czeladniczych. Ci na nie po prostu nie przychodzą. Takie działania uczniów naraża ich jego pracodawców na koszty.
[wiecej]

Piast Kobylin – Lechia Zielona Góra 1:1 (1:1), karne 5:4 - Armia Generała gra dalej!
Niesamowity sen czwartoligowego Piasta Kobylin w Pucharze Polski wciąż trwa! Armia Generała Nowickiego po arcyciekawym i dramatycznym boju pokonała zielonogórską Lechię w rzutach karnych. Teraz do Kobylina przyjedzie Zagłębie Lubin!
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, jak postrzegamy rolę naszej gazety wśród tych, do których docieramy.
[wiecej]