Dziś: | Wydanie z 25 sierpnia 2009 Aktualny nr: 749

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Amstaff zaatakował
Rozwścieczony amstaff zaatakował na krotoszyńskim Błoniu bezbronnego jamnika. Na wołanie o pomoc nie zareagował nikt z będących w pobliżu. Właściciel nie był w stanie uspokoić zwierzęcia.
[wiecej]

Achilles mieszkał w Smoszewie
Wyglądają jak zwykłe leśne pagórki, może nieco nazbyt krągłe, regularne, by mogła je utworzyć nieokiełznana przyroda. I faktycznie – zostały usypane ludzką ręką. Nasi przodkowie z epoki środkowego brązu pozostawili po sobie w smoszewskim lesie nie ślady osady, a właśnie groby. Zdaniem prof. Janusza Czebreszuka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, najważniejsze było dla nich zaznaczenie kontaktu z zaświatami, wszak każdy kurhan jest symbolem świętej góry, osi świata, łączącej ziemię, po której stąpamy, z niebem, do którego się wznosimy...
[wiecej]

Jadę, jadę na motorze...
Każdego roku w przedostatni weekend sierpnia Krotoszyn staje się najważniejszym miejscem w Polsce dla każdego zapalonego motocyklisty.
[wiecej]

Golinianie nie chcą zakładu w Wałkowie - Wyniki ekspertyz będą lada dzień
Mieszkańcy Goliny oraz władze Jarocina sprzeciwiają się budowie zakładu zagospodarowania odpadów w Wałkowie. Golina była w czerwcu miejscem burzliwego spotkania mieszkańców z zarządem Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy. Mimo protestów, przewodniczący związku Julian Jokś uzależnia budowę zakładu wyłącznie od wyników specjalistycznych analiz.
[wiecej]

Inaczej ustawią światła na Raszkowskiej
– W jezdni zostanie zamontowany dodatkowy czujnik, który powinien poprawić sytuację komunikacyjną na ul. Pukackiego – mówi Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.
[wiecej]

Decyzje podjęte za plecami radnych?
Miał być remont sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Koźminie, ale nie będzie, bowiem modernizacja okazuje się nieopłacalna. W zamian ma powstać zupełnie nowa sala. Pomyślano też o dobudowie dwóch bądź trzech pracowni i sprzedaży internatu należącego do szkoły. Co zastanawiające – nie wszyscy radni o tym wiedzieli. Dlaczego postanowiono dobudować pracownie, skoro – jak podkreślał radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego Zbigniew Brodziak – liczba oddziałów ma się zmniejszyć?
[wiecej]

Kosztowne zmiany w szkoleniu kierowców
Zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym i ustawy o ruchu drogowym, każdy kierowca ubiegający się o zatrudnienie po raz pierwszy, będzie zobowiązany przejść tzw. kwalifikację wstępną.
[wiecej]

Naprawiona Fabryczna?
O dziurawej ul. Fabrycznej (od Konstytucji 3 Maja do Benickiej) w Krotoszynie pisaliśmy ostatnio dwa tygodnie temu. Jednak nie była to nasza pierwsze interwencja w tej sprawie.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w historycznym widowisku, które krotoszynianie i ich goście obejrzą 5 i 6 września.
[wiecej]