Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Wyszła z domu i nie wróciła
Co się dzieje z 16-letnią Moniką z Krotoszyna, która na początku lipca wyszła z domu i do chwili obecnej nie wróciła? Gdzie przebywa i z kim się kontaktuje?
[wiecej]

Krotoszynianka potrafi

Monikę znam od kilkunastu lat, dawno temu pracowałyśmy w Teominie. Potem obie stamtąd odeszłyśmy, ale spotykałyśmy się przynajmniej raz do roku na imieninach u mojej szwagierki.
[wiecej]

Protestują przeciwko podwyżce czynszu!
Mieszkańcy parterowego budynku komunalnego przy ul. Zamkowy Folwark 5 w Krotoszynie sprzeciwiają się podwyżce czynszu od 1 listopada br. Twierdzą, że nie ma ona uzasadnienia, bo w mieszkaniach brakuje łazienek, szczelnych okien, a komin jest w opłakanym stanie. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej tłumaczy, że musi wykonać uchwałę Rady Miejskiej o podniesieniu opłat czynszowych we wszystkich lokalach komunalnych w gminie Krotoszyn.
[wiecej]

Wody prawie nie zabrakło


Wymiana fragmentu głównej magistrali wodociągowej nie spowodowała dłuższych przerw w dostawie wody w Krotoszynie, Zdunach oraz okolicznych wsiach. Mimo wcześniejszych zapowiedzi mieszkańców ominęły problemy, a zadanie wykonano sprawnie.

[wiecej]

Psy biegające bez smyczy
Psy biegające po krotoszyńskich ulicach bez nadzoru to już stały element naszego krajobrazu. Spuszczane ze smyczy, w dodatku bez kagańca, mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów.
[wiecej]

Szkoły po nowemu

Już dziś, 1 września, rozpoczyna się rok szkolny 2009/2010. Największe zmiany czekają grupę 382 pierwszoklasistów. Będą się uczyli według nowej podstawy programowej.
[wiecej]

Wewnętrzna obwodnica będzie później
Odsuwa się w czasie realizacji inwestycji drogowej w Krotoszynie, polegającej na przebudowie ciągu dróg powiatowych i gminnych oraz włączeniu ich do dwóch dróg krajowych. Zawiniły skomplikowane procedury unijne.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym o czym piszemy na str. 11 i czego dotyczy Wywiad tygodnia. Sprawa, a raczej smutna sprawa dotyczy ucieczki z domu kilkunastoletniej dziewczyny. Właśnie teraz powinna z przejęciem przygotowywać się do pierwszego dnia roku szkolnego. Wg ostatnich informacji nadal nie ma jej w domu.
[wiecej]

Piast Kobylin – Zagłębie Lubin 3:1 (2:0) - Niewiarygodne! Piast upokorzył Zagłębie!
W środę na stadionie kobylińskiego Piasta byliśmy świadkami wielkiej sensacji. W 1/32 Remes Pucharu Polski czwartoligowy Piast rozprawił się z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin, w którego składzie zagrali m.in. Piotr Świerczewski czy Ilijan Micanski!
[wiecej]