Dziś: | Wydanie z 8 września 2009 Aktualny nr: 751

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Dziś dodatek - Rzecz Motoryzacyjna


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Śmierć kierowcy tira
Na trasie pomiędzy Koźminem a Borkiem tir zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Kierowca samochodu ciężarowego iveco zginął na miejscu. Straż pożarna i policja musiała zorganizować objazd na czas prowadzonych działań.
[wiecej]

Jak poradzili sobie ze szkolnymi wydatkami?
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim konieczność sporych zakupów i wydatków szkolnych. Postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak z problemem tym poradzili sobie rodzice uczniów uczęszczających do szkół zarówno w Krotoszynie, jak i na jednej z rozdrażewskich wsi.
[wiecej]

Wszędzie mówię, że jestem stąd
Rozmowa z krotoszynianinem Maciejem Orzechowskim, posłem na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej.
[wiecej]

Czarna maź przedostała się do rzeczki
5 godzin trwało usuwanie czarnej, lepkiej substancji z drogi w Sulmierzycach. Izolbet – asfaltowy roztwór do gruntowania betonu – przedostał się również do rzeki Czarna Woda.
[wiecej]

O urzędnikach i petentach, czyli jest problem
Nie milkną komentarze wokół sprawy krotoszyńskiego geodety, który zdaniem sądu znieważył i naruszył nietykalność cielesną urzędniczki starostwa powiatowego. Sąd Okręgowy w Kaliszu podtrzymał wyrok krotoszyńskiego sądu, o czym piszemy na str. 3.
[wiecej]

Kryzysowy przewodnik gospodarczy

[wiecej]

Przyszła na świat filmowa Fabuła
Fabuła, nowy krotoszyński klub w budynku kina, ma promować muzykę ambitną, a jednocześnie zachęcać do szalonych tańców na parkiecie. Nieoficjalne otwarcie miało miejsce w czasie tegorocznego Festiwalu Kina Ambitnego Dekodencje.
[wiecej]

Unijne dotacje na maszyny
Krotoszyńskie przedsiębiorstwo Jotkel sięgnęło po kolejne dofinansowanie z funduszy unijnych. Tym razem otrzyma 1 mln 200 tys. zł na zakup nowoczesnej prasy krawędziowej, automatu do gięcia drutu i zwijarki do blach.
[wiecej]

Jak spadniemy, to kończę karierę
Z Piotrem Świerczewskim rozmawialiśmy tuż po sensacyjnej porażce „Zagłębia” Lubin z „Piastem” Kobylin w 1/32 Remes Pucharu Polski.
[wiecej]