Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
FORUM RZECZY
Gdzie kupujesz chleb i bułki - wymień nazwy ulubionego pieczywa i piekarnię?
[wiecej]

Jak przeholujesz, zabiera cię matka ziemia
Niechętnie o tym rozmawiają, bo nie chcą, żeby ktoś grzebał w ich przeszłości. Bo nie mają czego wspominać, czym się pochwalić. Oni - krotoszynianie z przeszłością. Ludzie, którzy gdzieś żyją między nami, których z pewnością spotykamy na ulicach czy w parku. Są wyniszczeni, chudzi, mają niewidzące oczy, neurotyczne ruchy. Są zaniedbani, nierzadko brudni. Jak Adam, jeden z tych, o których nadkom. Włodzimierz Szał mówi: stary narkoman. Jest już ich niewielu, ale nie dlatego, że ich wyleczono. Raczej dlatego, że pomarli całkowicie uzależniając się od nałogu.
[wiecej]

Alternatywa dla zagubionych
Pod nazwą Twoja Alternatywa kryje się stowarzyszenie skupiające pedagogów i wychowawców pragnących pomagać młodym ludziom w drodze do dorosłości. I unikać niebezpieczeństw, jakie niesie z sobą kontakt z narkotykami.
[wiecej]

Budżet Krotoszyna w dobie kryzysu gospodarczego
Z powodu wszechobecnego kryzysu gospodarczego tegoroczny budżet gminy Krotoszyn będzie gorszy niż planowano. Jednak według skarbnika gminy Grzegorza Galickiego, choć wpływy do miejskiej kasy będą niższe o ok. 2 mln zł, nie ma powodów do dramatyzowania.
[wiecej]

39 milionów na kanalizację
Ponad 39 milionów złotych otrzyma gmina Krotoszyn na drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta. 8 września burmistrz Julian Jokś podpisał w poznańskiej siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowaniu tej największej w historii Krotoszyna inwestycji.
[wiecej]

Kaufland wreszcie w 2010 roku?
Wydawało się, że zapowiadana budową marketu Kaufland w Krotoszynie może nie dojść do skutku. Tymczasem w ostatnich tygodniach sprawa nabrała rozpędu. Inwestor przystąpi do budowy już w pierwszych miesiącach 2010 roku.
[wiecej]

Śmieciowy problem przy cmentarzu
70 tys. zł rocznie kosztuje wywożenie śmieci z kontenerów przy krotoszyńskim cmentarzu. - Wśród wyrzuconych rzeczy zdarzają się nawet meble - mówi ks. Adam Modliński, proboszcz zawiadującej nekropolią parafii pw. św. Jana Chrzciciela.
[wiecej]

W tej szkole nie mają książek
W tej szkole nie ma dzwonków - ani na lekcje, ani na przerwy. Nauczyciel przerywa zajęcia, gdy widzi, że uczniowie są zmęczeni. Nie ma też książek. Poza lekcjami wychowankowie uczestniczą w zajęciach rehabilitacyjnych. Teraz ich oferta zostanie jeszcze bardziej wzbogacona.
[wiecej]

Ruszy budowa oczyszczalni
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku ruszy budowa kobylińskiej oczyszczalni ścieków. Wartość kosztorysowa inwestycji przekracza 6 mln zł. Kobylin jako jedyna gmina w powiecie krotoszyńskim nie posiada oczyszczalni.
[wiecej]

Pudzian nie schodzi z tronu
Taką frekwencję na krotoszyńskim stadionie miejskim, jaką odnotowano na sobotnich finałach Mistrzostw Polski Par Strongmanów, pamiętają jedynie najstarsi kibice Astry. Kilka tysięcy osób przybyło, by na własne oczy zobaczyć, jak silni są najlepsi polscy mocarze.
[wiecej]